r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Bill Gates przekazuje 7 mln funtów na walkę z malarią

Strona główna Aktualności

Bill Gates przekazał brytyjskim naukowcom z University of York ponad 7 mln funtów brytyjskich (ok. 42 mln złotych). Pieniądze założyciela Microsoft, najbogatszego człowieka na świecie zostaną przeznaczone na walkę z malarią. Choroba ta, choć uleczalna, najbardziej uderza w dzieci w biednych rejonach Afryki, gdzie co roku z tego powodu ginie ponad milion osób. To właśnie fundacja Billa i Melindy Gatesów przekazuje najwięcej środków na walkę z chorobą - więcej, niż kwota przeznaczona rocznie przez Światową Organizację Zdrowia.

Przy okazji tej informacji wspomnieć za agencją Reuters, że na rzecz Bill & Melinda Gates Foundation znaczną część akcji swojej firmy przekaże drugi najbogatszy człowiek na świecie, 75-letni inwestor Warren Buffett. W sumie będzie to ogromna kwota 37 miliardów dolarów. To największy jak dotąd gest charytatywny w historii Stanów Zjednoczonych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.