Bill Gates wciąż najbogatszy

Strona główna Aktualności

O autorze

Forbes Magazine opublikował doroczną listę 400 najbogatszych amerykanów. Co nie jest wielką niespodzianką pierwszą pozycję nadal okupuje Bill Gates. Trzeba przyznać, że zadomowił się na niej na dobre, to już 11 rok z rzędu... Tym razem jego majątek został oszacowany na 48 mld USD, wzrost o 2 mld w stosunku do poprzedniego notowania. Na trzecim miejscu, również bez zmian uplasował się Paul Allen, jeden z założycieli korporacji z Redmont. Majątek Allena Forbes oszacował na 20 mld USD.

W pierwszej 10 znalazło się jesze dwóch przedstawicieli branży IT: Michael Dell (łatwo się domyśleć jaką firmę reprezentuje ;-) oraz Lawrence Ellison (Oracle). Panowie mogą odpowiednio pochwalić się majątkiem 14,2 i 13,7 mld USD. Tuż za pierwszą 10 uplasował się trzeci wielki Microsoftu, Steven Ballmer z majątkiem 12,6 mld USD. Najmłodszym w tym ekskluzywnym gronie jest Michael Dell, zaledwie 39 lat. Pierwszą 10 tym razem okupuje jednak nie Microsoft, a rodzina Walton - pięcioro Waltonów, przedstawicieli firmy Wal-Mart zajęło pozycje od 4 do 8.

Jeśli ktoś chce dołączyć do grona Top 400 to informujemy, że wystarczy tylko amerykański paszport oraz "jedyne" 750 mln. USD. Zainteresowanych zapraszamy na strony Forbes Magazine ;-)

© dobreprogramy
s