Bill Gates zmienia priorytety

Strona główna Aktualności

O autorze

W dziale prasowym witryny Microsoft pojawiła się przełomowa informacja - lipiec 2008 będzie ostatnim miesiącem pracy Billa Gatesa na dotychczasowym stanowisku w korporacji. Planuje on zrezygnować z bieżącego, codziennego funkcjonowania jako Chief Software Architect na rzecz założonej w 2000 roku fundacji Bill & Melinda Gates Foundation, która operuje majątkiem niemal 30 mld USD realizując cele z zakresu poprawy globalnych problemów zdrowia i edukacji.

Najbliższe dwa lata będą okresem przejściowym, podczas którego tytuł Gatesa oraz obowiązki przejmie Ray Ozzie, twórca Lotus Notes pełniący obecnie funkcję Chief Technical Officer. W trakcie tego okresu Ozzie pracować będzie razem z Gatesem sukcesywnie przejmując wszystkie jego zadania, by w końcu zacząć odpowiadać bezpośrednio przed Stevem Ballmerem i całkowicie uwolnić Gatesa od obowiązków w firmie. Po lipcu 2008 rola Gatesa w Microsoft ograniczy się jedynie - lub aż - do zasiadania w radzie nadzorczej oraz doradztwa przy kluczowych projektach.

Microsoft zapewnia, że dwuletni okres przejściowy oraz doskonałe kompetencje Raya Ozziego i obejmującego jego dotychczasowe stanowisko Craiga Mundiego są gwarantem dalszego pomyślnego rozwoju firmy, która już od dłuższego czasu z powodzeniem zmieniała metody zarządzania na najwyższym szczeblu. Sam Gates zapewnia, że zarówno techniczne jak i biznesowe przywództwo korporacji nigdy nie było tak silne.

To była trudna decyzja - skomentował Gates. To ogromne szczęście, że mam dwie pasje które są tak ważne i tak wymagające. Przygotowując się do tej zmiany głęboko wierzę, że obecnie przyszłość Microsoft jest tak świetlana jak cała jego historia.

Channel 9 przygotował z tej okazji wywiad z Billem i Stevem, którzy mimo luźnej formy z wyraźną nostalgią mówią o tym przełomowym wydarzeniu.

© dobreprogramy
s