r   e   k   l   a   m   a
reklama

Bill Gates znów na czele

Strona główna Aktualności

O autorze

Magazyn Forbes opublikował doroczną listę najbogatszych ludzi na świecie. Stało się niejako tradycją, że otwiera ją William Gates III, w tym roku oczywiście tradycji również stało się zadość. Forbes oszacował fortunę Billa Gatesa na 56 mld dolarów co oznacza 6 mld wzrostu w stosunku do ubiegłego roku.

W ścisłej czołówce miliarderów na próżno jednak szukać przedstawicieli branży IT, dopiero na 11 pozycji znalazł się Lawrence Ellison z Oracle (21,5 mld USD), w końcówce pierwszej dwudziestki - na 19 miejscu uplasował się Paul Allen, współzałożyciel Microsoftu (18 mld) - spadek o 12 pozycji. 26 miejsce ex aequo zajęli założyciele Google z majątkami szacowanymi na 16,6 mld USD. Michael Dell zamknął pierwszą trzydziestkę (15,8 mld), tuż za nim natomiast na liście znalazł się trzeci przedstawiciel korporacji Microsoft Steven Ballmer (15 mld).

Na liście 946 miliarderów znalazło się również pięciu Polaków: Michał Sołowow (407 pozycja, 2,3 mld USD), Leszek Czarnecki (488, 2,0), Roman Karkosik (557, 1,8), Zygmunt Solorz-Żak (664, 1,5) oraz Jan Wejchert (799, 1,2).

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii