r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Bing Translator z Windows Phone 8 przeniesiony na Windows 8

Strona główna Aktualności

Dobrze już znana aplikacja Bing Translator dla Windows Phone 8 wykorzystuje fakt, że znajduje się na urządzeniu przenośnym wyposażonym w aparat fotograficzny. Poza tłumaczeniem tekstu wprowadzonego z klawiatury, głosowo i wklejonego z innej aplikacji pozwala ona także na rozszyfrowanie napisów sfotografowanych (menu lub znaki drogowe, raczej nie nada się jako alternatywa dla profesjonalnego oprogramowania OCR). Tłumaczenie można wykonać także bez połączenia z Internetem, jeśli wcześniej pobierzemy odpowiednie słowniki, co jest szczególnie przydatne w podróży. Aplikacja wykorzystuje mechanizmy znane ze strony bing.com/translator, której można zlecić automatyczne tłumaczenie tekstu (nawet całych stron) między ponad czterdziestoma językami (w tym klingońskim). Język zostanie rozpoznany automatycznie, a ponadto tłumaczone frazy będą przechowywane w historii, można więc w każdej chwili do nich wrócić. Jak każdy automatyczny tłumacz, Bing Translator nie jest idealny, ale i tak może okazać się pomocny.

Te wszystkie możliwości są dostępne również na Windows 8, który powoli staje się coraz bardziej mobilny. Aplikacja ma być kolejnym argumentem za wyruszeniem w świat z tabletem lub maszyną hybrydową z tym systemem na pokładzie. Microsoft na blogu zaznacza, że Translator dobrze poradzi sobie ze współdzieleniem ekranu w trybie Modern, dzięki czemu tłumaczenie wklejonych fragmentów tekstu ma być szybkie i wygodne.

Translator dla Windows 8 jest już dostępny w sklepie, więcej można się o nim dowiedzieć na stronie produktu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.