r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Bing czy Google? Sprawdź sam

Strona główna Aktualności

Wyszukiwanie w Internecie jest czynnością, bez której ciężko się obejść. Można pewnie wpisywać sobie domeny na chybił-trafił, ale nie o to tu chodzi… Zastanawialiście się kiedyś, czy wyszukiwarka Google na pewno jest najlepsza? Jest sposób, aby to sprawdzić, a przynajmniej żeby porównać ją z Bingiem, za pomocą narzędzia Bing It On.

Porównywarka wyników jest częścią kampanii reklamowej Binga, która z kolei opiera się na badaniu przeprowadzonym w Stanach Zjednoczonych. Osoby biorące udział w badaniu miały możliwość wyszukania swojego hasła i oceny wyników bez wiedzy z której wyszukiwarki pochodzą. 2 z 3 osób wybrały tam Binga.

Microsoft uruchomił stronę, na której każdy może w podobny sposób porównać wyniki wyszukiwania — BingItOn.com. Wyniki wyglądają tak samo i czasami Bing jest po lewej, a czasami po prawej. Na jedną sesję przypada 5 „pojedynków” – czyli wyszukiwań — po których możemy sprawdzić wynik i przekonać się na własnej skórze, która wyszukiwarka jest lepsza.

r   e   k   l   a   m   a

Pomysł na promocję świetny, ale w moim przypadku było 4:1 dla Google'a. Kilka razy ;).

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.