reklama

Bing przysłuży się Googlowi?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydaje się, że pozycja Google w zakresie narzędzi do przeszukiwania sieci jest całkowicie niepodważalna i niezagrożona - w końcu, "wyszukać w sieci" to właśnie "wygooglać". Najnowsza inicjatywa Microsoftu, Bing - czyli Live Search na sterydach - mimo że w pierwszej fazie faktycznie zyskał bardzo duży rozgłos, szybko zaczął rozczarowywać i można chyba zaryzykować stwierdzenie, że mało kto dałby mu obecnie szanse na nawiązanie prawdziwej rywalizacji.

Niemniej, New York Post opublikował właśnie interesujący artykuł poświęcony reakcji Google na Binga. W pierwszym odruchu przedstawiciele firmy wyrażali się o projekcie dość lekceważąco, a do nazwy Bing odnosili się nawet prześmiewczo. Okazuje się jednak, że w Google stała się rzecz ostatnio niecodzienna - Sergey Brin, jeden z założycieli, powrócił do aktywnych obowiązków bieżącego kierowania firmą, co według wewnętrznych źródeł nie było ostatnio normą. Brin miał rzekomo wykazać bardzo duże zainteresowanie nowymi algorytmami wspomagającymi podejmowanie decyzji, w jakie wyposażony został Bing - rzecz bez precedensu mimo, że Google przez lata przetrwał już kilka premier swoich potencjalnych, poważnych konkurentów.

Brin powołał specjalny zespół czołowych inżynierów Google, którzy dostali jedno zadanie - opracowanie rewolucyjnych i dających się szybko wdrożyć, zasadniczych nowych funkcjonalności wyszukiwarki. Wygląda więc na to, że nawet jeśli Bing okaże się niewypałem, być może przysłuży się do zmobilizowania osiadającego ostatnio na laurach Google - w efekcie czego tak czy siak zyskają użytkownicy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama