Bit Fiddle Bit Fiddle 1.3

Strona główna Mac Edukacja i nauka Matematyka i statystyka
Pobierz progra​m
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bit Fiddle to przydatny program dla wykonujących obliczenia w systemie dziesiętnym, binarnym, heksadecymalnym i korzystających z tablicy ASCII.

W programie można konwertować liczby między systemem dziesiętnym, binarnym i szesnastkowym, a także wyświetlić tablicę znaków ASCII z kodami podanymi w różnych notacjach. Program pozwala także szybko znaleźć kody uzupełnienia do 1 i do 2 (ZU1 i ZU2). Przy korzystaniu z programu można też zmienić kierunek wypisywania wyjścia, zgodnie z notacjami Little i Big Endian, czyli zaczynając od najmniej znaczącego lub od najbardziej znaczącego bitu.

Program jest bardzo lekki, przelicza liczby na bieżąco i pokazuje wszystko w kompaktowym okienku. Wszystkie znaki, nie będące częścią liczby, zostaną automatycznie pominięte. Co ciekawe, przy wprowadzaniu liczb binarnych można korzystać zarówno z zestawu 01, jak i oi, OI i OL. ible in the output. All other characters are presented as a question mark.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!