BitDefender 2018 już dostępny. Ochroni każdy system, teraz także iOS

Strona główna Aktualności

O autorze

Pakiet programów zabezpieczających Bitdefender 2018 jest już dostępny. W jego skład wchodzą narzędzia dla Widnowsa, macOS-a, Androida, a teraz także iOS-a. Co ważne, użytkownicy korzystający ze starszych wersji programów Bitdefender mogą bezpłatnie zaktualizować swoje programy do najnowszej wersji.

Bitdefender 2018 wprowadza między innymi moduł Ochrony Kamer Internetowych, informujący o tym, że programy chcą uzyskać dostęp do kamer w urządzeniach. Ulepszone zostało wykrywanie i ochrona przed zagrożeniami typu Ransomware, teraz domyślnie włączone. Poprawiony został również Asystent Rodzica, który pozwala dyskretnie kontrolować dostęp najmłodszych do stron internetowych i daje możliwość blokowania nieodpowiednich dla nich witryn. Poprawki dotarły także do Zapory Sieciowej i Menedżera haseł, z którego można kopiować je bezpośrednio do przeglądarki bez podglądania jawnej postaci.

Dalsze ulepszenia znajdziemy w Niszczarce plików, dzięki której można trwale i bezpiecznie kasować zawartość dysku, oraz Bezpieczne Pliki, czyli moduł szyfrujący dane. Wciąz dostępny jest aktualizowany na bieżąco filtr antyspamowy, automatyczne skanowanie podłączonych do komputera nośników danych, skaner antyphishingowy, przeglądarka SafePay i Doradca Ochrony Wi-Fi, polecający czy nawiązane połączenie jest bezpieczne.

Seria programów antywirusowych Bitdefender 2018 to łącznie siedem aplikacji ochronnych:

  • Bitdefender Antivirus Plus 2018 (od 88,56 zł za rok) – Pakiet dla osób, które potrzebują podstawowej ochrony na komputery Windowsem. Zawiera skaner antywirusowy, ochronę bankowości internetowej i sieci, skanowanie luk, niszczarkę plików, menadżer haseł, ochronę przed ransomware i phishingiem, doradcę ochrony Wi-Fi. Przeznaczony zarówno do użytku domowego, jak i do małych firm.
  • Bitdefender Internet Security 2018 (od 121,77 zł za rok) – Chroni komputery z Windowsem, wzbogacony o firewall, ochronę kamery internetowej, asystenta rodzica, oraz szyfrowanie plików.
  • Bitdefender Family Pack 2018 (od 183,27 zł za rok) – Największy pakiet ochronny, przeznaczony wyłącznie do użytku domowego. Jedna licencja pozwala chronić nielimitowaną liczbę urządzeń.
  • Bitdefender Total Security 2018 (od 244,77 zł za rok dla 5 urządzeń) – Komercyjny odpowiednik Bitdefender Family Pack, idealnie nadaje się do małych firm
  • Bitdefender Antivirus for Mac 2018 (od 88,56 zł za rok) – Przeznaczony do ochrony urządzeń z systemem MacOS. Jego możliwości są zbliżone do programu Bitdefender Antivirus Plus, dostępny też w pakietach Family Pack i Total Security.
  • Bitdefender Mobile Security for Android (od 35,67 zł za rok) – Aplikacja dla Androida ze skanerem antywirusowym i modułem antykradzieżowym. Dostępna też w pakietach.
  • Bitdefender Mobile Security for iOS (darmowy) – Nowość w rodzinie. W tym momencie aplikacja ma tylko moduł sprawdzający, czy konta powiązane z podanymi adresami e-mail są bezpieczne oraz ochronę lokalizacyjną, dlatego jest dostępna za darmo.

Przy okazji Bitdefender znów pochwalił się 500 milionami użytkowników swoich rozwiązań.

© dobreprogramy
s