r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

BitTorrent Bleep 1.7.1

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Specjalistyczne komunikatory

Bleep to komunikator stworzony przez twórców aplikacji BitTorrent. Jego główną zaletą, ma być zapewnienie bezpieczeństwa i tajności dla naszych wiadomości oraz rozmów. Program pozwala zarówno na wymianę wiadomości tekstowych jak i prowadzenie rozmów głosowych.

Galeria programu

Ochrona użytkowników opiera się na szyfrowaniu danych, a także komunikacji bezpośredniej pomiędzy nimi. Po zainstalowaniu aplikacja wymaga sparowania z kontem. W tym celu konieczne jest otworzenie na ekranie komputera komunikatora w wersji desktop i zeskanowanie odpowiedniego kodu QR. Urządzenie zostanie automatycznie połączone z kontem i zarejestrowane w bezpiecznej sieci. Główne okno wyświetla listę kontaktów, udostępnia także ich wyszukiwarkę. Aplikacja umożliwia przeglądanie historii połączeń, a także dodawanie nowych znajomych. Możemy to zrobić za pomocą ich adresu email, numeru telefonu, lub klucza publicznego (w formie kodu QR). Aplikacja pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych, możliwe jest także wykonywanie połączeń telefonicznych z użytkownikami sieci.

Ustawienia komunikatora pozwalają na zmianę nicka, przeglądanie informacji o koncie, a także importowanie kontaktów z skrzynki adresowej. Aplikacja obsługuje powiadomienia, użytkownik może nimi sterować. W ustawieniach znajdziemy także funkcję dodawania nowego urządzenia, oraz czyszczenia historii wiadomości. Program jest udostępniany za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Bleep – komunikator od twórców BitTorrenta obiecuje odporność na zrzuty ekranu

10
OPROGRAMOWANIE 13.05.2015 | Paweł Piskurewicz

Po raz pierwszy o komunikatorze Bleep wspominaliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy to ukazała się wersja alfa dla systemów Android, OS X oraz Windows. Od tego czasu aplikacja doczekała się kilku poprawek, wersji na nowe platformy, a także oficjalnej premiery. Głównymi zaletami komunikatora stworzonego przez firmę BitTorrent ma być łatwa i bezpieczna komunikacja. Anonimowość i bezpieczeństwo ma nam zapewnić wykorzystanie kluczy prywatnych i publicznych oraz systemu DHT. Więcej o działaniu mechanizmu zabezpieczeń pisaliśmy przy okazji wersji alpha. Bezpieczeństwo ma nam zapewnić także tryb…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.