BitTorrent Sync 2.3.8.560

Strona główna Windows Narzędzia Synchronizacja danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

BitTorrent Sync to działające w oparciu o model komunikacji P2P narzędzie do synchronizacji danych pomiędzy komputerami i urządzeniami mobilnymi. Umożliwia ono bardzo szybki transfer danych pomiędzy wieloma jednostkami i nie nakłada na użytkownika ograniczeń rozmiaru danych, które mogą być synchronizowane.

W odróżnieniu od bardzo popularnych obecnie usług wirtualnych dysków, które wykorzystywane są do synchronizacji danych (np. Dropbox, Box, OneDrive itp.) BitTorrent Sync pozwala synchronizować pliki ulokowane bezpośrednio na dysku komputera (bez konieczności ich przesyłania na zewnętrzne serwery w chmurze). Wystarczy, że z poziomu programu zdefiniujemy udostępniane foldery i wygenerujemy dla nich specjalne klucze. To właśnie po ich przekazaniu innym osobom, będą one mogły zsynchronizować dowolny katalog na swoim komputerze z zawartością udostępnioną przez nas.

BitTorrent Sync nie nakłada żadnych ograniczeń co do rozmiaru synchronizowanych danych, ani szybkości transferu czy ilości użytkowników jednocześnie pobierających dane. Wszystkie te parametry mogą zostać zmienione przez nas w opcjach konfiguracyjnych narzędzia. Z ich poziomu możemy m.in. ustalać limity szybkości pobierania\wysyłania danych, wskazać port wykorzystywany do transferu lub skorzystać z mapowania portów NAT UPnP.

Podczas transferu plików połączenie pomiędzy urządzeniami jest szyfrowane 256-bitowym algorytmem. Dostęp do naszych danych mają jedynie te osoby, którym przekażemy odpowiedni klucz dostępu do zawartości wybranego folderu. Co istotne, narzędzie dostępne jest również na urządzenia mobilne (z systemem Android 2.2, iOS 6.0, Windows Phone 8, Kindle Fire lub w wersjach wyższych), co znacznie ułatwia przenoszenie danych pomiędzy komputerem, a smartfonem czy tabletem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Łatwy, prosty i intuicyjny, brak ograniczeń, dostępność programu na Androida, możliwość synchronizacji w sieci LAN
bardzo powolny, indeksowanie plików trwa i trwa a na koniec i tak pozostają jakieś pliki i "zawiecha" - bez reakcji i bez informacji
ocena użytkownika

Program byłby genialny - święty gral synchronizatorów i może taki być w przypadku niewielkiej ilości plików.
W przypadku katalogów w których znajduje sie ich 220 tyś - jest NIEUŻYWALNY
Wuala wydawał mi sie powolnym i mimo że używa łącza internetowego i chmury, silnych szyfrowań, a klient napisano w Javie natomiast BitTottent potrafi używać połączeń bezpośrednich w sieci LAN a interface jest lekki to jest ślimakiem przy żółwiu.

Gdyby Bittorrent Sync miał możliwości i szybkość działania FreeFileSync oraz dawał gwarancje że wszystko zostanie zsynchronizowane byłby niezastąpionym narzędziem
Ale nie jest
W moim wypadku - okazał się całkowicie nieużywalny mimo że potrzebuje podobnego narzędzia wolę klasyczne sposoby a ostatecznie zamiast zabawy w P2P wybrałem pendrive.
Ponadto brak możliwości synchronizacji w obrębie jednego komputera - tworzenie swoistych kopii zapasowych więc o wiele lepiej sprawdzają się typowe programy do synchronizacji i backupu a nawet Allway Sync synchronizujący udostępniony katalog w sieci lokalnej. Plusem Bittorrent Sync jest możliwość synchronizacji pomiędzy oddalonymi od siebie komputerami lub komputerem i tabletem przedzielonymi publiczną siecią internet bo wówczas program jest równie łatwy i podobnie się go obsługuje jak TeamViewer - kluczem jest magiczne hasło.
Do "profesjonalnych" zastosowań synchronizując setki tysięcy małych plików - w moim wypadku kodu źródłowego, plików pdf,doc, txt (datasheet, specyfikacje) się nie nadaje - 5GB
Nie nadał się nawet do synchronizacji dwóch katalogów z programami "portable" o rozmiarze 18GB
min. Eclipse, KDE, Qt Creator, Aptana Studio itp. "kobyły" których katalogi są wypełnione małymi plikami
Synchronizacja potrafiła trwać całą noc - sieć WiFi 54Mbit by następnego dnia wciąż zmulać sprzęt mimo zmniejszenia częstotliwości "full rescan"
Natomiast program wydaje się być świetny, wręcz najlepszy do synchronizacji zawartości tableta - fotografie, nagrania, książki pdf itp. duże objętościowo pliki.

W skali ocen 1-5 byłbym skłonny przyznać 6 ale przyznaje 3- dostateczny z minusem

19.04.2014 21:10 | Recenzja do wersji 1.3.93

Komentarze

0 nowych
  #3 10.04.2017 18:01

Program już od dłuższego czasu nazywa się Resilio Sync i został uwolniony od ograniczeń opisanych w poście nr 2. Jest też ładniejszy i ogólniej działa bardziej płynnie, w sensie samego programu.

To właściwie wszystkie dobre wiadomości jakie mam na temat tego programu (testowałem w najnowszej wersji to znaczy 2.45). Program wcina niesamowite ilości RAMu (idle 86 megabajtów, pod obciążeniem dwa razy tyle) i cykli CPU, zwłaszcza przy dużej liczbie małych plików. Samo zestawianie folderów do synchronizacji jest mało intuicyjne (wersje z niebieską ikonką, na przykład stara 1.3 są dużo bardziej intuicyjne), przy czym dość łatwo zablokować sobie na amen synchronizowane foldery. Sama synchronizacja też nie idzie błyskawicznie, chyba że są to bardzo duże pliki - wtedy faktycznie Resilio jest szybkie. Jeśli są stosunkowo małe to synchronizacja trwa irytująco wolno. Paradoksalnie wtedy lepiej sprawują się synchronizacje serwer-klient i piszę nie tylko o Dropboksie który jest w stanie przesyłać dane z komputera na komputer via WiFi nie czekając na upload na serwer o ile komputery są wpięte do jednego routera, ale przy odpowiednio szybkim łączu nawet klasyczne rozwiązania jak Mega (serwery na Nowej Zelandii) czy Jottacloud (serwery w Norwegii).

Przykro mi to napisać, ale ja w stosunku do tego programu jestem na nie. Kiedyś używałem wersji 1.3, miałem nadzieje na wyeliminowanie wszelkich problemów z nią związanych, ale rozwój poszedł w zupełnie innym kierunku. Pomysł bardzo dobry, niestety spożytkowanie tegoż bardzo kiepskie.

  #2 25.04.2015 12:54

Program po wyjściu z fazy Beta stał się płatny. Raczej nie warto aktualizować do wersji 2.0, bo od niej aby mieć pełną funkcjonalność programu należy wykupić wersję pro, za 146 zł/rok. Wersja darmowa od 2.0 obsługuje tylko 10 folderów. Szkoda, bo program jest dobry, ale na pewno nie za taką cenę.

Color Mint   10 #1 18.10.2014 11:03

Idea świetna, niestety jeszcze nie dopracowany. Nie polecam do innych zastosowań jak do testowania. Zdarzyło mi się, że istniejące już katalogi były ściągane dwa razy, przy czym ten drugi zyskiwał nazwę z numerkiem. Miałem również problemy z plikami, których btsync nie widział mimo że były w katalogu, który miał synchronizować i nie dało się go za nic w świecie zmusić do ich zindeksowania. Program jest wciąż w wersji beta. Testowałem go jakieś 3 miesiące temu i jedyne co mogę powiedzieć, świetny pomysł, zwłaszcza z kluczem i synchronizacją pomiędzy sieciami za pośrednictwem innego serwera, ale na ten czas to była wczesna alpha, ponieważ nie działa to co jest podstawą funkcjonowania tego programu.

Autor edytował komentarz.