r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Bitdefender GravityZone

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające

Bitdefender GravityZone to biznesowe oprogramowanie antywirusowe oferujące ochronę komputerom i maszynom wirtualnym działającym pod kontrolą różnych systemów operacyjnych. Obsługuje ono także zdecydowaną większość wykorzystywanych powszechnie platform wirtualizacyjnych.

Do dyspozycji użytkowników oddane zostały możliwości Bitdefender Endpoint Secuirity Tools. Oprócz skanowania antywirusowego w wielu wariantach, jest zatem dostępna także zapora ogniowa, aktywny filtr antymalware'owy oraz menedżer nadzoru nad danymi pod kątem phishingu. Na zdalne zarządzanie ochroną punktów końcowych sieci pozwala dostępna w chmurze lub lokalnie konsola administracyjna. Z jej poziomu można rozesłać pod wskazane adresy linki z instalatorami, zarządzać siecią chronionych urządzeń, planować zadania, dostosowywać politykę ochrony do danego urządzenia czy przeglądać pliki poddane kwarantannie. Konsola udostępnia także złożone narzędzia do raportowania i przeglądania statystyk z opcją eksportu do pliku CSV i PDF.

Jeśli użytkownik nie chce korzystać z panelu administracyjnego w chmurze, może posługiwać się konsolą uruchamianą lokalnie. Jest ona dostarczana w postaci już skonfigurowanego obrazu wirtualnego serwera, który można uruchomić na dowolnej maszynie wirtualnej. Do jego działania nie jest konieczna instalacja na wirtualnym pulpicie systemu operacyjnego, a funkcjonalność działającej w ten sposób konsoli jest taka sama, jak w przypadku chmury.

Wdrożenie oprogramowania, jak i zarządzanie siecią urządzeń, wirtualnych maszyn i serwerów jest proste. Wystarczy na punkcie końcowym uruchomić przesłany nań wcześniej pakiet instalacyjny, aby pojawił się on na liście objętej ochroną. Od tego momentu możliwe będzie zdalne rozpoczęcie skanowania, aktualizacji, rekonfiguracji, a nawet usunięcie klienta. Skanowanie w wybranym przez siebie wariancie i zakresie można uruchomić na dowolnych punktach końcowych.

Multiplatformowość i skuteczność ochrony, a jednocześnie łatwość instalacji i administrowania, czyni GravityZone bardzo dobrą propozycją zarówno w warunkach korporacyjnych, jak i mniejszych przedsiębiorstw, a także placówek naukowych i edukacyjnych. Zarówno centrum administracyjne, jak i oprogramowanie na punktach końcowych sieci jest dostępne w polskiej wersji językowej.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Ochrona dzięki Bitdefender z promocją dla szkół i Czytelników dobreprogramy.pl

34
02.09.2015  •  Maciej Olanicki

Bitdefender GravityZone to kompleksowe oprogramowanie pozwalające na zdalną ochronę komputerów, serwerów i maszyn wirtualnych oraz i wygodne zarządzanie całą siecią. Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy promocję, dzięki której skuteczną ochroną mogą zostać objęte placówki edukacyjne oraz klienci indywidualni. Uwagę w przypadku GravityZone przykuwa wieloplatformowść. Oprogramowanie jest kompatybilne zarówno z wieloma systemami operacyjnymi, jak i platformami wirtualizacyjnymi. W przypadku instalacji na komputerach lub maszynach wirtualnych mowa oczywiście o systemie Windows (od…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 12.06.2016 07:38

Wzialem na tapete ten program i powiem, ze z buznesowych...bo to taka wersja, zaciekawil mnie. To nie jest mega kombajn od wiazania sznurówek, ale jesli chodzi o wiruski w moje firmie, to dziala jak nalezy....czyli userki , nie zawracaja mi nim glowy.
Mam raporty, wylaczenie zbednych stron w firmie, blokada usb i ochrona hasel i loginow....to ostatnie to nie uzywam, bo nie przekazuje nikomu :-)
Jak dla mnie , to jest to ciekawe rozwiazanie

darek719   41 #2 29.10.2015 12:13

nowoczesny i prosty interfejs.. poza tym działa całkiem dobrze.

Andrewstone   2 #1 08.09.2015 14:20

Ktoś tutaj pomyłkowo napisał licencja bezpłatna - nie działa!

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.