Biuro od Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Ostatnie działania firmy Google wyraźnie wskazują, że dąży ona do przygotowania zestawu narzędzi online służących do pracy biurowej. Potwierdzają się pogłoski o tworzeniu zintegrowanego z pocztą GMail kalendarza, poinformowano także o zakupie sieciowego edytora tekstu Writely.

Kalendarz będzie prawdopodobnie nosił nazwę CL2, jego bazą będzie Ajax (tej samej co poczta GMail), a zestaw funkcji obejmować ma, prócz standardowego planowania zadań, rozbudowany system powiadomień i pracy grupowej. Interfejs, jak widać na nieoficjalnych zrzutach ekranu, ma nawiązywać tego zastosowanego między innymi w poczcie i nowym systemie stron domowych Google Pages. Data uruchomienia nowej usługi nie jest jeszcze znana, ale wygląda na to, że prace nad nią są już mocno zaawansowane.

Writely to ciekawy projekt (będący nadal w fazie beta), pozwalający na tworzenie profesjonalnych dokumentów tekstowych przy użyciu jedynie przeglądarki WWW. Pozwala on na jednoczesną pracę nad jednym dokumentem przez wiele osób, a także zarządzanie prawami dostępu. Firma Upstartle, twórca edytora, została właśnie kupiona przez Google. Aktualnie nie ma planów dotyczących zmian w usłudze, w tym dotyczących kont użytkowników. Według twórców Writely, przejęcie przez Google pozwoli na oferowanie ich usługi dużo większej niż dotychczas liczbie użytkowników.

© dobreprogramy
s