r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

BlackBerry Enterprise Server zmierza na Windows Phone

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

W najnowszym wywiadzie dla CrackBerry John Chen, który sprawuje funkcję CEO w BlackBerry potwierdził, iż biznesowa usługa BlackBerry Enterprise Server (BES) będzie udostępniona na smartfony z Windows Phone. Mobilny system od Microsoftu wyprzedził już dawno podupadające urządzenia od BlackBerry. Krok w stronę rozszerzenia BES na kolejnych klientów to próba podreperowania wizerunku i kondycji finansowej firmy.

BES to jedna z nielicznych usług przynosząca zyski dla firmy. John Chen przyznaje jednak, że czuje stagnację w tym segmencie i stąd zapewne decyzja o otwarciu się na Windows Phone. BES pozwala na zarządzanie pocztą, kalendarzem firmowym czy kontaktami. Nowi użytkownicy i klienci pomogą zwiększyć ruch i umocnić pozycję tej platformy w obszarze biznesowym.

John Chen podkreśla także, że BBM (BlackBerry Messenger) mimo przynoszących strat, jest produktem nastawionym na zysk w późniejszym terminie. Dzięki otwarciu się na systemy Android i iOS usługa zdobyła ponad 40 milionów nowych użytkowników. Niestety temat BBM na Windows Phone nie został poruszony.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.