r   e   k   l   a   m   a
reklama

BlackBerry OS 6.0 będzie bardziej dotykowy

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Serwis Boy Genius Report opublikował informacje i zrzuty ekranu prezentujące możliwości kolejnej wersji systemu operacyjnego przeznaczonego dla telefonów BlackBerry.

Szósta odsłona BlackBerry OS będzie posiadać przeglądarkę internetową bazującą na silniku WebKit, wyposażoną w karty i nowe funkcje oraz oferującą wsparcie dla technologii multitouch. Pojawi się także nowy, obsługiwany dotykiem odtwarzacz multimediów. Również nawigacja po systemie będzie bazować na dotykowym przewijaniu i powiększaniu przy użyciu gestów. W skrzynce odbiorczej pojawi się czytnik RSS oraz miniatury prezentujące źródła wiadomości pochodzących z Facebooka czy Twittera.

Co więcej, menu wraz ze wszystkimi stronami podrzędnymi będzie w pełni konfigurowalne. Przytrzymanie jakiegoś elementu ma - podobnie jak w Androidzie - wyświetlać menu kontekstowe z paletą dodatkowych opcji. Pojawią się także aplikacje fotograficzne, uniwersalna wyszukiwarka oraz kilka innych, nieopisanych jeszcze nowości. Ogólnie nowy system jest estetyczny, nowoczesny i nastawiony na korzystanie z zasobów Sieci.

BlackBerry OS 6.0 trafi do telefonów tej marki w czerwcu lub lipcu tego roku.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial