r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

BlackBerry na plusie, sprzedaż Z10 na razie dobra

Strona główna Aktualności

Smartfony z systemem BlackBerry 10 weszły na rynek z poślizgiem, ale okazuje się, że wcale im to nie zaszkodziło. Może jeszcze za wcześnie, żeby w BlackBerry otwierać drogiego szampana, ale są powody do radości. Model Z10 trafił do Kanady, Wielkiej Brytanii i Emiratów Arabskich w lutym, a dopiero kilka dni temu znalazł się w sklepach amerykańskich operatorów. Łącznie BlackBerry dostarczył już milion Z10 do sklepów. To oczywiście jeszcze nic nie znaczy, ale Thorsten Heins, CEO BleckBerry twierdzi, że klienci kupili już między 2/3 a 3/4 z tej dostawy… czyli przynajmniej 600 tysięcy sztuk.

Zainteresowanie najnowszym smartfonem tego producenta w połączeniu z cięciami budżetowymi (na przykład zmiana organizacji dostaw) przełożyło się na zysk. Analitycy spodziewali się, że firma straci, a tymczasem zarobiła w zamkniętym 3 marca kwartale fiskalnym 94 miliony dolarów (18 centów na akcję). Niestety inne smartfony nie są tak popularne, a baza użytkowników BlackBerry się kurczy — szacuje się, że jest ich 76 milionów na całym świecie.

To dopiero początek i nie można jeszcze wyrokować, czy BlackBerry Z10 odniesie sukces. Heins wspomniał, że jest możliwość, że system BlackBerry 10 będzie licencjonowany innym producentom. Dla BlackBerry zaczyna się nowy okres, ale też coś się kończy — w maju z zarządu odejdzie Mike Lazaridis, który współtworzył RIM w 1984 roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.