r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Blackmagic Fusion 8.1.1

Strona główna Mac Multimedia Tworzenie i edycja filmów

Blackmagic Fusion to darmowa odmiana programu do tworzenia efektów specjalnych, używanego i cenionego w przemyśle filmowym. To wydanie kierowana jest do osób chcących nauczyć się pracy z efektami, indywidualnych filmowców, hobbystów i małych wytwórni, których potrzeby powinien zaspokoić. Fusion zdobył uznanie w branży dzięki udziałowi w tworzeniu Thora, Breaking Bad, Battlestar Galactica, Skyfalla, Avatara, Grawitacji czy Igrzysk śmierci.

Fusion pozwala na pracę w nieskończonej, trójwymiarowej przestrzeni, w której renderowane są efekty. Ich tworzenie odbywa się przez łączenie węzłów grafu, co pozwala wygodnie tworzyć większe, bardziej złożone efekty, także z wykorzystaniem masek. Wśród dostępnych narzędzi znalazł się zaawansowany kompozytor 3D z możliwością tworzenia własnych obiektów lub importowania gotowych modeli z innych programów (3ds Max, Maya) i renderowania w Fusion. Ciekawostką jest rotoskop, czyli specjalne narzędzia do zmiany filmu z aktorami na animowany.

r   e   k   l   a   m   a

W programie można pracować z generatorem cząsteczek i obiektami wolumetrycznymi, jak mgła czy dym. Łączenie scen dwu- i trójwymiarowych jest możliwe dzięki obsłudze formatu OpenEXR. W postprodukcji można wykorzystać także farby, zaawansowane narzędzia tekstowe, zniekształcenia, manipulację czasem, stabilizację obrazu, śledzenie ruchu oraz rozbudowane narzędzia do pracy z bluescreenami i greenboksami, w tym Primatte.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Eurowizja, Streamago, LoL, Timebox, Burze nad Polską – najciekawsze programy tygodnia

18
OPROGRAMOWANIE 14.05.2016 | Anna Rymsza

Skoro udało nam się przetrwać otoczony przesądami piątek 13, zapraszam do przejrzenia listy najciekawszych nowości w naszej bazie programów. BlackMagic Fusion W tym tygodniu ponownie przegląd otwiera program do tworzenia efektów specjalnych w filmach, ale bardziej specjalistyczny niż HitFilm. Chodzi o BlackMagic Fusion, po długiej przerwie wydany w wersji 8 i także dla systemu OS X. Blackmagic Fusion to zupełnie darmowa wersja profesjonalnego oprogramowania, które było wykorzystywane przy produkcji przynajmniej tysiąca kinowych hitów. Efekty są tworzone w wizualnym edytorze, przez…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.