reklama

Blackthorne

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gra Blackthorne firmy Blizzard Entertainment jest może lekko niedocenianą, ale mimo wszystko klasyką gatunku platformówek z elementami strzelania i kombinowania. Po latach producenci zdecydowali się udostępnić ten w pewnych kregach kultowy produkt zupełnie za darmo, aby kolejna generacja komputerowców mogła przekonać się, jak to kiedyś się do sztuki podchodziło. Niby stary tytuł, ale już od pierwszych sekund wciąga.

Historię poznajemy z punktu widzenia umięśnionego oraz świetnie wyszkolonego najemnika o imieniu Kyle. Dorastający na Ziemi twardziel zaczyna mieć dziwne sny o odległej planecie pod okupacją mrocznej siły. Szybko okazuje się, że jest jedynym synem poległego władcy globu Tuul, a jego rodacy są ciemiężeni. Wraca więc w rodzinne strony galaktyki, aby rozprawić się ze złem. Najpierw strzela, później pyta.

W grze udanie połączono dynamiczną akcję z klasycznym skakaniem po platformach, wdrapywaniem się oraz używaniem przydatnych przedmiotów. Zamknięte wrota zwyczajnie wysadza się ładunkami wybuchowymi. Przy wymianie ognia z wrogami można chować się w cieniu i czekać na dogodny moment, aby wypalić ze strzelby i samemu nie dostać kulki. Blackthorne miał premierę w 1994 roku, a wciąż zaskakuje.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Zero Ghost   16 #3 16.12.2016 20:20

Grałem w Blackthorne w zamierzchłych czasach ,jeszcze na 486DX2 więc mówimy tu o prehistorii ;) .
Jedna z fajniejszych starszych gier na klona , Amiga zawsze stała platformerami ale Pc pod koniec lat 80 i na początku 90 to już nie koniecznie :).

Bulo82   10 #2 09.07.2016 19:29

klasyk, lecz niestety niedoceniany

darek719   41 #1 15.04.2016 17:03

Klasyką gatunku platformówek, fajna gierka.

reklama