reklama

Blackthorne do pobrania za darmo z Battle.net, inne klasyki 2D w drodze?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

W 1994 roku, kiedy Blizzard zdobył uznanie pierwszym Warcraftem, na rynku pojawiła się też inna ciekawa produkcja firmy, brutalna platformówka Blackthorne dla dorosłych. Wcielaliśmy się tu w operującego strzelbą Kyle'a Vlarosa, syna zgładzonego władcy planety Tuul, który to młodzian po 20 latach od ucieczki przed siłami złego Sarlaca wraca na stare śmieci. Nie kojarzycie? Gra do pobrania jest oto bezpłatnie z Battle.net.

Choć pierwotnie projekt wydany został w wersji MS-DOS, dzięki zabiegom programistów wznowienie nie ma problemu z działaniem pod Windowsami. Warto odnotować, że Blackthorne figuruje na liście klasycznych gier do pobrania, co też w samym produkcie jest wyraźnie zaznaczone, należy nastawić się więc chyba również na inne starsze dzieła producenta za darmo w najbliższym czasie. Garść ich była, w tym hit The Lost Vikings.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić