Blaster 2 nadchodzi ?

Strona główna Aktualności

O autorze

W sieci pojawiły się procedury wykorzystujące niedawno wykrytą lukę w systemach Windows od NT/2000/XP/2003 (pisaliśmy o tym kilka dni temu), eksperci od bezpieczeństwa ostrzegają przed możliwością powstania nowych wirusów.

Ken Duhnam analityk z firmy iDefense (Reston), informuje iż wirusy lub robaki mogą powstać w ciągu kilku następnych dni. Będą one poszukiwać komputerów, na których nie zostały zainstalowane poprawki dotyczące względów bezpieczeństwa wydane przez Microsoft. Nowy wirus z rodziny Blaster wykorzystujący błąd w procedurach RPC mógłby zostać zaprogramowany w ciągu kilku godzin albo dni.

Microsoft ostrzega i przypomina użytkownikom indywidualnym i przedsiębiorstwom aby zainstalować udostępnioną poprawke. Dunham również powtórzył radę firmy Microsoft. Systemy, które miały zainstalowane poprawki wydane przez Microsoft nie były podatne na ataki wirusów. Niestety, wiele systemów nadal pozostaje niezaktualizowanych.

Odpowiednie aktualizacje można pobrać bezpośrednio ze strony biuletynu bezpieczeństwa MS03-039 dotyczącego tego problemu lub za pośrednictwem witryny Windows Update.

© dobreprogramy
s