reklama

Blender 2.53 - pierwsza beta już gotowa do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Ukazała się pierwsza wersja beta nowego wydania Blendera - bezpłatnego narzędzia do tworzenia grafiki trójwymiarowej.

Blender 2.53 Beta jest owocem kilku lat prac Blender Foundation i społeczności skupionej wokół tego projektu. Wśród nowości wprowadzonych do tej wersji warto wymienić aktualizację GUI - nowy interfejs użytkownika jest lepiej zorganizowany i w pełni konfigurowalny. Pojawiła się także nowa przeglądarka plików, konfigurowalne narzędzia i kilka innych udogodnień interfejsu. Ponadto nowy Blender posiada możliwość definiowania własnych skrótów klawiszowych oraz został wyposażony w nowy system obsługi rozszerzeń.

Istotne zmiany zaszły także w architekturze programu - udoskonalono system animacji oraz inne aspekty istotne z punktu widzenia użytkowników. Poprawki wprowadzono także do procesu modelowania, dzięki czemu pochłania on znacznie mniej zasobów komputera. Nowy Blender zawiera także udoskonalony silnik generowania dymu, lepiej zarządza kolorami oraz posiada poprawki związane z obsługą Ray tracingu. Warto zauważyć, że Blender 2.53 Beta jest dostępny w wersji 32- i 64-bitowej dla wszystkich popularnych systemów operacyjnych - Windows, Mac OS X oraz Linuksa.

Blender 2.53 Beta można pobrać z naszego vortalu w wersjach dla Windows, Linux i Mac OS X. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać potencjalnie niestabilnie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama