Blender Meeting

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniach 23 i 24 października, pod hasłem Blender Meeting, odbędą się pierwsze w Polsce warsztaty grafiki komputerowej poświęcone tylko i wyłącznie darmowym programom graficznym.

Blender to jeden z najbardziej zaawansownych programów przeznaczony do tworzenia animacji i modelowania 3D, w wielu zastosowaniach nie ustępujący, bardzo kosztownym aplikacjom komercyjnym. Założeniem twórców warsztatów, jest pokazanie uczestnikom, iż Blender znakomicie nadaje się do profesjonalnego wykorzystania, tworzenia filmów animowanych, prezentacji architektonicznych, efektów specjalne i gier. Ponadto, tematyka wykładów obejmować będzie także zagadnienia związane z grafiką 2D (program Gimp) i tworzeniem ilustracji wektorowych (Inkscape).

Blender Meeting odbędzie się w Komendzie Hufca ZHP w Łasku, woj. łódzkie (około 40 km od Łodzi). Niestety z braku miejsc, organizatorzy musieli zawiesić rejestrację chętnych do uczestnictwa w warszatach (na własne ryzyko można przyjechać). Trwają jednak starania o zapewnienie słuchaczom większej sali wykładowej więc nie wszystko stracone. Więcej informacji o warsztatach znaleźć można na stronie www.oceaneffects.com/meeting.

Najnowsze wersje Gimpa i Blendera można pobrać w vortalu:

Gimp 2.05 do pobrania w dziale: PROGRAMY -> Grafika -> Obróbka grafiki rastrowej
Blender 2.34 do pobrania w dziale: PROGRAMY -> Grafika -> Modelowanie 3D


Uaktualnienie (14.10.2004, 20:59)

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy informację od organizatorów, iż jednak udało im się zorganizować większą salę wykładową i rejestracja znów ruszyła. Impreza odbędzie się w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Łasku na ul. Narutowicza 28. Pojawił się też na stronie www.oceaneffects.com/meeting szczegółowy plan Blender Meeting.

© dobreprogramy
s