reklama

Blendimals na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Blendimals - kolorową, kreskówkową grę logiczno-zręcznościową z dużą dawką humoru i wyśmienitej zabawy.

Przed rozpoczęciem każdego z 10 dostępnych układów przechodzimy do planszy z mega blenderem i kilkoma gatunkami zwierząt. Blender zawsze ten sam, wielki i gotowy zmiksować wszystko, zmienia się natomiast ilość dostępnych do przemielenia... zwierzaków, którymi w późniejszym czasie sterujemy po planszy. Owszem, brzmi trochę mało sympatycznie, ale to wszystko po to, by połączyć choć na chwilę najważniejsze cechy i predyspozycje konkretnych gatunków w jeden doskonały organizm.

Czy Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów?

Na początku rozgrywki sprzęgamy ze sobą nosorożca z królikiem, prócz komicznego wyglądu nasza nowa krzyżówka świetnie daje susa i rozbija bloki skalne. Pozwala jej to w krótkim czasie dotrzeć do wyznaczonego miejsca na planszy i zakończyć pomyślnie układ. Innym razem, gdy gatunków przybędzie, możemy przygotować mieszankę wręcz wybuchową, wystarczy że w skład przepisu wejdzie krowa, której w grze przypisano umiejętność eksplodowania, dzięki czemu będziemy w stanie odblokować zamknięte przejścia i korytarze. W czasie trwania gry przyjdzie nam również korzystać z właściwości kreta, który świetnie drąży korytarze w ziemi oraz nadymającej się jaszczurki, która przeniesie nas w powietrzu w dowolnie wybrane miejsce na polu gry.

Zadaniem gracza jest jak najszybsze dotarcie do wyznaczonego miejsca na planszy. Im krótszy czas dotarcia tym większy bonus. Należy wiedzieć, iż oprócz dobrej zabawy i humoru jaki dostarcza pozycja, od gracza wymagane będzie bardzo skrupulatne i pełne sprytu planowanie własnej, indywidualnej strategii dotarcia do końca każdego z układów.

Grę Blendimals można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Logiczne

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama