Blink-182, Metallica i Slipknot - najpopularniejsze muzyczne hasła

Blink-182, Metallica i Slipknot - najpopularniejsze muzyczne hasła

Metallica to jedno z najpopularniejszych muzycznych haseł
Metallica to jedno z najpopularniejszych muzycznych haseł
Redakcja
24.04.2019 15:01, aktualizacja: 24.04.2019 15:35

Pierwsza część tytułu może brzmieć jak ogłoszenie składu festiwalu rockowego, ale takie zestawienie pochodzi akurat od ekspertów do spraw bezpieczeństwa w sieci.

Okazuje się, że właśnie Blink-182, Metallica i Slipknot to zespoły, których nazwy najczęściej wykorzystuje się jako hasła. Tak wynika z zestawienia National Cyber Security Center.

Rzecz jasna lista najpopularniejszych haseł od lat jest bardzo podobna i niezbyt oryginalna. Jak podaje ESET, 10 najczęściej hakowanych haseł wg National Cyber Security Center to:

Zobacz też: Jak chronić się przed phishingiem, na co zwrócić uwagę?

123456123456789qwertypassword11111112345678abc1231234567password112345

Za czołówką uplasowały się nie tylko zespoły muzyczne (liderem Blink 182), ale też superbohaterowie (Superman) i kluby piłkarskie: Liverpool, Chelsea, Arsenal i Manchester United. Z innych podobnych zestawień wiemy, że bardzo często w wymyślaniu haseł użytkownicy posługują się bieżącymi wydarzeniami.

Z opublikowanego pod koniec 2018 roku zestawienia firmy SplashData wynikało, że 23 najpopularniejszym hasłem było… "donald". Możemy się tylko zastanawiać, czy taką kombinację wybierali na świecie sympatycy, czy przeciwnicy prezydenta Stanów Zjednoczonych. Z kolei w 2017 do zestawienia 25 najpopularniejszych haseł trafiła inna niespodziewana nowość – "starwars".

Stosowanie tak prostych i banalnych haseł to samobójstwo. Tym bardziej że kibice czy fani zespołów muzycznych bardzo często ujawniają, z kim sympatyzują - np. za pomocą awatarów czy udostępnianych treści. Cyberprzestępcy dostają przydatne informacje na tacy.

Należy pamiętać, by nie używać tego samego hasła w wielu serwisach. Na dodatek silna kombinacja może nie wystarczyć. Tam, gdzie jest to możliwe, warto skorzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Niewykluczone, że jeśli sami użytkownicy nie będą wymyślać dobrych haseł, zmuszą ich do tego politycy. Kalifornia już wypowiedziała wojnę słabym domyślnym hasłom, a w Niemczech powstały specjalne wytyczne dla producentów routerów. Firmy, które dostosują się do wskazówek i ułatwią stworzenie skutecznych zabezpieczeń, będą mogły chwalić się certyfikatem dotyczącym bezpieczeństwa.</p

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)