BlinkFeed już nie tylko dla urządzeń HTC. Nakładkę udało się przeportować

BlinkFeed już nie tylko dla urządzeń HTC. Nakładkę udało się przeportować

BlinkFeed już nie tylko dla urządzeń HTC. Nakładkę udało się przeportować
Redakcja
10.03.2015 16:05, aktualizacja: 10.03.2015 18:46

Dodatkowy interaktywny ekran domowy Blink Feed przestaje być elementem dostępnym jedynie na urządzeniach firmy HTC. Kucharzom z forum XDA Developers udało się przeportować odpowiednie aplikacje i teraz skorzystać z tej funkcji może każdy zainteresowany, przynajmniej na niektórych urządzeniach i z użyciem niektórych funkcji oferowanych przez ten ekran.

Blink Feed zadebiutował wraz z pojawieniem się nakładki Sense 5 i miał stanowić odpowiedź na rosnące wymagania użytkowników: potrzebę bycia na bieżąco ze znajomymi, z sieciami społecznościowymi, a także aktualnościami ze świata. Ekran ten oprócz wyświetlania godziny i informacji pogodowych integruje więc w sobie dane z najróżniejszych źródeł, stanowi strumień treści z nich, a zarazem platformę-pośrednika do udzielania się w niektórych bardzo popularnych usługach internetowych.

Obraz

Wadą Blik Feeda było to, że znaleźć go można było jedynie na urządzeniach firmy HTC, a te przecież nie każdemu musza odpowiadać. Teraz możemy z nich skorzystać także na innych telefonach i tabletach, wszystko dzięki osobom zajmującym się modyfikowaniem Androida i portowaniem aplikacji pomiędzy różnymi nakładkami. Nakładka jest możliwa do zainstalowania na każdym urządzeniu korzystającym z Androida 4.4 lub nowszej jego wersji. Obligatoryjne są łącznie cztery aplikacje: główny silnik Blik Feeda, dodatek Service Pack, pogodynka i widget zegara. Kolejne to opcjonalne dodatki pozwalające na integrację z wybranymi sieciami społecznościowymi: Facebookiem, Google+, Instagramem, LinkedIn i Twitterem.

Nikt nie jest w stanie jasno określić, czy przeportowana nakładka będzie działać poprawnie na naszym urządzeniu. Testy wykonane przez autora notki na telefonie i tablecie od LG wypadły raczej kiepsko - co prawda działał ekran główny i lista aplikacji wraz z funkcjami sortowania i ukrywania zbędnych skrótów, ale próba integracji z innymi usługami zakończyła się fiaskiem, pomimo faktu posiadania wszystkich wymaganych aplikacji zainstalowanych na urządzeniu. Działała za to wyszukiwarka treści na podstawie zarówno grup tematycznych jak i wpisywanych przez nas słów kluczowych. Możliwe jest więc dodawanie do ekranu głównego subskrypcji serwisów znajdujących się w kręgu naszych zainteresowań.

W celu pobrania aplikacji konieczne jest skorzystanie z klienta SVN dla systemu Windows (np. TortoiseSVN), lub po prostu terminala na Androidzie lub systemach Linux. Dla użytkowników, dla których jest to zadanie zbyt trudne przygotowano dodatkowo linki do serwisu MEGA z plikami APK. Całość znajduje się cały czas w fazie rozwoju i wspomniane problemy mogą zostać usunięte w jednej z nowszych wersji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)