reklama

Blizzard nie wyklucza przejścia World of Warcraft na Free-2-Play

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Pewnie wielu graczy uważa, wzorem komiksowych Galów Asteriksa i Obeliksa, że prędzej niebo zwali im się na głowy, niż Blizzard z World of Warcraft przejdzie na model Free-2-Play. Okazuje się jednak, iż firma nie wyklucza wcale w przyszłości takiej oto możliwości. Producenci zdają sobie sprawę, że dzieło musi ewoluować, podążać za nowymi trendami i widzą wzrost popularności F2P. Ale decyzja musi być przemyślana.

Według głównego projektanta World of Warcraft Toma Chiltona, taki scenariusz jak najbardziej ma sens, ale wiąże się z tym wiele niebezpieczeństw, z których wkurzenie wiernych fanów, co miesiac płacących za możliwość zabawy w MMO, jest tylko jednym. Zauważa on chociażby, jak wiele szumu robi się wokół informacji, że jakaś gra przechodzi na Free-2-Play albo debiutuje w tym modelu, rośnie niby liczba graczy, a po opadnięciu początkowego zgiełku nikt już o niej tak na dobrą sprawę nie pamięta. Pewnie wiele do myślenia da Blizzardowi obserwacja płatnego The Elder Scrolls Online.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić