r   e   k   l   a   m   a
reklama

Blizzard wprowadza mikrotransakcje do gry World of Warcraft

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

World of Warcraft dzielnie się broni na polu MMO. Podczas gdy większość produkcji z tego gatunku, nawet tych zaledwie kilka miesięcy po premierze, szybko przeszło na model Free-2-Play, dzieło Blizzarda w dalszym ciągu napędzane jest mocą płatnych subskrypcji. Firma niemniej dostrzegła potencjał mikrotransakcji, bo postanowiła bezpośrednio do gry wprowadzić sklep z „dopalaczami”. Na początku rozwiązanie przetestują mieszkańcy Azji.

Co prawda od dawna już można sobie nabyć dla postaci pewne dodatki, chociażby zwierzaki, ale teraz wspomina się przykładowo również o zestawach przyśpieszających zdobywanie doświadczenia czy przedmiotach zwiększających szanse na lepszy łup po pokonanych wrogach — pełny asortyment będzie ustalany na bazie rosnącego zainteresowania. Ponoć sami miłośnicy World of Warcraft domagali się takich ułatwień za kasę, więc postanowiono dać im to z poziomu gry. Można się trochę bać o przyszłość MMO, ale z drugiej strony Blizzard dba przecież o zdrową ekonomię swoich produkcji, reagując na uwagi graczy i szybko eliminując niebezpieczne błędy.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii