Block 1.30

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatnych klonów klasycznego Arkanoida jest bardzo wiele, ale niektóre propozycje niezależnych twórców zaskakują bardziej. Do tego grona należy zaliczyć darmowy projekt o niepozornym tytule Block. W nazwie chodzi nie tyle o zbijanie kolorowych bloczków widocznych na ekranie, lecz również staranie się o zablokowanie ucieczki piłeczek dołem. Tych może jednocześnie odbijać się dookoła naprawdę cała masa.

Bardzo szybko dostrzega się innowacyjne pomysły, które wprowadzono do kultowej formuły. Na każdym poziomie do dyspozycji mamy określoną liczbę piłeczek, które są zarazem naszymi życiami. Da się jednak wystrzeliwać kilka na raz, ryzykując bardziej, ale zarazem szybciej likwidując obiekty na ekranie. Kiedy połączymy to z cegiełkami, z których też wypadają piłeczki, słodki chaos badzo szybko wprawia w małe osłupienie.

Oczywiście nie zabrakło tutaj spadających z góry mocy specjalnych. Paletkę można np. powiększyć do całej szerokości ekranu, co w połączeniu z chwilowym nielimitowanym zapasem piłeczek oraz powiedzmy zamianą ich w kule do kręgli pozwala podziwiać, co się dzieje i relaksować się. Same poziomy także zaskakują. Rzecz jasna są cegiełki o różnorakich właściwościach, niemniej zdarza się programistom bawić też grawitacją.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!