reklama

Block by Block - Mojang i ONZ w służbie społeczeństwa

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Co ma tworzenie świata z klocków w grze Minecraft z angażowaniem ludzi w sprawy środowiskowe oraz wpływanie na swoje bezpośrednie otoczenie? Okazuje się, że wiele. Mojang, czyli twórcy tytułu, wraz z Organizacją Narodów Zjednoczonych ruszają z programem Block by Block. Ma on na celu skłonienie młodzieży do pokazywania, jak wyobraża sobie miejskie tereny, obecnie zaniedbane lub po prostu jeszcze nieistniejące. Start w Kiberze w Nairobi.

Za pośrednictwem Minecrafta każdy chętny będzie mógł przygotować swój projekt danego miejsca. Studio Mojang to główny sponsor akcji, który przy współpracy z programem do spraw osiedli ludzkich ONZ do końca 2016 roku ma zamiar zmienić nie do poznania 300 lokalizacji rozsianych po całym globie. Swój udział w pomaganiu zapowiedzieli już znani „mistrzowie” wznoszenia kanciastych budowli na komputerze, w tym grupa FyreUK.

Warto zauważyć, że to nie pierwszy taki projekt ekipy Mojang. Zalążkiem Block by Block był uruchomiony niemal równo rok temu program Mina Kwarter, dążący do rewitalizacji starych szwedzkich osiedli, który odniósł sukces.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama