Blocks'N'Bricks

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Zbijanie wielokolorowych cegiełek poprzez uderzanie paletką niedużej piłeczki to pomysł ponadczasowy, który naprawdę się nie nudzi, nie dziwi więc zamiłowanie niezależnych twórców gier do robienia klonów nieśmiertelnego Arkanoida. Bezpłatny projekt Blocks'N'bricks reprezentuje tę bardziej klasyczną formę powrotu do założeń z pierwowzoru. Nie ma tu udziwnień z 3D. Jest stara dobra dwuwymiarowa rozgrywka.

Łapiemy myszkę w rękę i mierzymy po kolei z coraz bardziej wymyślnymi poziomami. Warunek przejścia do kolejnego układu to naturalnie zbicie wszystkich bloczków na ekranie. Jak zwykle najwięcej roboty jest z ostatnim, przy którym zastosowano nawet efekt zbliżenia, by w bardziej dynamiczny sposób ukazać zdjęcie finalnego elementu albo niestety minięcie go. W ciekawy sposób urozmaica to i tak świetną zabawę.

Cegiełki rzecz jasna nie różnią się wyłącznie barwa, lecz także właściwościami. W walce z tymi bardziej odpornymi pomogą liczne bonusy, wypadające ze zlikwidowanych obiektów. Poszerzymy paletkę, dozbroimy ją w lasery, pokryjemy klejem, a do tego rozszczepimy kulkę. Trafią się jednak również utrudnienia, na czele ze skróceniem paletki czy chwilowym odwróceniem jej ruchów. Gra kończy się, gdy stracimy życia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!