Blocksum na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Blocksum, bardzo ciekawą grę logiczną, w której oprócz szybkiego myślenia i rachowania gracz musi wykazać sie umiejętnościami strategicznymi.

Od nas bowiem zależy czy dorobek punktowy powiększamy szybko i zarazem widowiskowo czy gromadzimy go stopniowo i powoli, ale za to pewnie. Rozgrywka polega na tym, by umiejętnie łączyć ze sobą klocki tej samej wielkości (ich wielkość ustalamy sami), ale przy zachowaniu następującej zasady: wielkość klocka (liczba oczek z jakiej jest zbudowany) odpowiada ilości wszystkich konkretnych klocków, które musimy zbudować w celu zbicia punktów. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, iż wszystkie tworzone przez nas elementy muszą w jakiś sposób stykać się ze sobą. Gra z pozoru łatwa, ale potrafi wciągnąć na długie godziny.

Grę Blocksum można pobrać w dziale: PO GODZINACH -> Gry -> Logiczne.

Zapraszamy do zabawy oraz do odwiedzenia działu Tydzień z Piratem ;-), gdzie można zobaczyć kolejne przygody naszej vortalowej dwójki bohaterów.

Wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy ponadto do naszego nowego portalu Gamikaze :-)

© dobreprogramy