Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Kom Ombo – 2 w 1

Kom Ombo (egip. Nebit, arab. Kaum Umbu) –miasto położone nad Nilem, ok. 50 km na północ od Asuanu, dawniej zwane miastem złota, to miejsce, w którym w XV w. p.n.e. za Totmesa III postała świątynia, rozbudowana następnie przez dynastię Ptolomeuszy. Poświęcona była dwóm triadom bogów: Sobek, Hathor i Chonsu oraz Haroeris, Taneset-nofret i Panebtaui. W swym założeniu architektonicznym była budowlą podwójną, symetrycznie przydzielającą przestrzenie sanktuarium dla obu wymienionych grup bogów.

Mobilne przeżycia Chomika — cz. 4 — wnioski

(Wyblakły) fenomen Apple

Pewnego dnia czytałem tekst na temat Apple. Nie pamiętam czy to był jakiś artykuł, felieton, bądź też wpis na jakimś blogu. Jego tematem było to, że Apple dokonało czegoś unikatowego w branży komputerowej. Stworzyli ogromne przywiązanie do marki. I nie tylko przywiązanie, ale gwarancję jakości. Jak Nike bądź Adidas w ubraniach czy jak dobre marki samochodowe. Każdy wie, że o jakości świadczy np. łódeczka Nike na bucie, trzy paski Adidasa na dresie, bądź loga na maskach samochodów, tj.

Diablo-podobny klon w bardzo wczesnym dostępie. Recenzja Wolcen Lords of Mayhem!

Od momentu wprowadzenia platform dystrybucyjnych takich jak Steam, oddano twórcom możliwość wydawania gier we wczesnym dostępie. Są to przeważnie tytuły wciąż rozwijane, również przez społeczność graczy która taką grę zakupiła. Dla przykładu - Dead Cells - choć gra nie miała jeszcze swojej premiery, wciąż zaskakuje uaktualnieniami oraz dynamicznym rozwojem.

Pokaż logi, a powiem Ci kim jesteś — Akt II

Czyli jakie oprogramowanie podstawowe posiadacie na komputerach.

Nadal będę się opierał na analizie plików wynikowych uzyskanych ze stron internetowych.

Tym razem podsumowanie pochodzi z w sumie 200-stu przeanalizowanych losowych plików frst.txt, jak i z plików Addons.txt, po 100 na rodzaj pliku i nie należą one parami do tych samych użytkowników. Po prostu najpierw wybierałem pliki frst.txt, aby sporządzić Akt 1, potem dopiero Addons

O sztuce pikseli słów kilka

W tym wpisie postanowiłem przedstawić krótko temat prac graficznych znanych jako MangaCars lub PixelCars. Być może niektórzy z was korzystali z forów tematycznych, na których pewni użytkownicy posiadali w podpisach bądź awatarach małe grafiki przedstawiające samochody, to właśnie te wspomniane przeze mnie pixelcary (lub mangacary - obie nazwy są używane zamiennie).

W dużym uproszczeniu tworzenie takich grafik polega na rysowaniu i późniejszym graficznym tuningowaniu miniaturowych samochodów piksel po pikselu.

Sprawa Huaweia

TL:DR Huawei ma silne powiązania z rządem Chin, przez co w USA nikt nie chce sprzedawać ich telefonów głównym kanałem sprzedaży jakim są telekomy.

Huawei jako przedsiębiorstwo

Huawei został założony w 1987 roku przez Ren Zhengfeia, który jest byłym oficerem i inżynierem Chińskiej Ludowej Armii. Zatrudnia ponad 170000 pracowników i operuje na całym świecie jako jedna z wiodących firm komunikacyjnych. Na obecną chwilę czwarty największy producent telefonów.

Dlaczego moje gry się zacinają?! Czyli jak ustawiać plik wymiany. Testy trybu gry i kompresji pamięci w Windows 10

Pamięć wirtualna - jak prawidłowo ustawiać plik wymiany w systemie Windows

Konfiguracje z dużą i małą ilością RAM.Naprawa problemów znikających obiektów w grach ze strumieniowaniem tekstur. Naprawa mikrozacięć, i uciążliwej pracy HDD w czasie gry.

Powróćmy na moment do dawnych czasów. Pamiętam lata temu problemy w Battlefield 1942 z przycinaniem i wychodzeniem gry z komunikatem o rozszerzaniu pliku strony gdy grze brakowało pamięci RAM.

Tenda AC10 — niedrogi router 5 GHz, czy tandeta?

Polski rynek został zdominowany przez dosłownie kilku, maksymalnie czterech dostawców routerów. Jak szukam jakiegoś sprzętu sieciowego, to zawsze zaczynam od strony Tp-Linka - wiem, że tam znajdę tani i w miarę dobry sprzęt.

Jakiś czas temu, przy okazji pisania recenzji Turris Omnia na jednym z forum użytkownik zachwalał markę Tenda, która jest tania i dobra. Nie była ona mi znana, dlatego rozbudziła moją ciekawość. Długo się zastanawiałem, czy warto zamówić i sprawdzić losowy egzemplarz.