FantAsia: test tabletu Alldocube iPlay 40. Świetna (niemal) wszystkomająca propozycja ze średniej półki

Gdy sięgniemy pamięcią kilka lat wstecz do czasu tzw. boomu na tablety w Polsce i potem prześledzimy stopniowe ich upowszechnianie się, produkty pod marką Cube zdecydowanie miały swoich fanów. Co się z producentem stało? Z biegiem czasu istniejąca od 2004 roku firma zwyczajnie się przemianowała, co wbrew pozorom bardzo częste w Chinach. Obecnie funkcjonuje jako Alldocube, dalej wypuszczając ciekawe urządzenia w dobrej cenie.

Android 11 jeszcze na dobre się nie zadomowił, a tu już 12 wersja puka do drzwi deweloperów – przegląd zmian w Developer Preview 1

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami, 18 lutego 2021 roku udostępniono pierwszą deweloperską odsłonę Androida 12. Sprezentowano również oficjalny harmonogram, zgodnie z którym ujrzymy trzy wygadania poglądowe skierowane do twórców aplikacji, po czym użytkownicy otrzymają 4 bety (z czego ostatnia ma być tzw.

Xiaomi Mi 10 T Pro: nadal bardzo rozsądny wybór w tej cenie, choć jedna rzecz boli

Z kupnem telefonu, jest całkiem podobnie, jak z zakupem telewizora. Poza flagowcami, które z reguły na premierę są niedorzecznie drogie, w większości pozostałych przedziałów cenowych nie ma modeli idealnych, a każdy zakup jest obarczony jakiegoś rodzaju kompromisem. I tak jest też z Xiaomi Mi 10 T Pro.

Xiaomi Mi 10 T Pro to bardzo rozsądnie wyceniony smartfon z wyższej półki w ofercie chińskiego giganta. To zarazem jeden z najtańszych flagowców na rynku. Dzięki najnowszemu w 2020 r.

Xiaomi Mi Watch - smart zegarek dla aktywnych, którym niestraszny brak NFC

Elektronika ubieralna ostatnimi czasy nie zaskakuje już niczym nowym. Rynek zalewają urządzenia, które od lat - jak mantra - są powtarzalne i nic rewolucyjnego do tej materii nie wnoszą. Oczywiście pojawiają się drobne przecieki o cyfrowych ekranach okularów czy inteligentnej bieliźnie ładującej akumulatory smartfonów za pomocą moczu, ale będzie to swoista nisza niż szeroko pojęta sprzedaż.

Cooler Master Pi Case 40 — obudowa do maliny, ale nie dla każdego

Bardzo zaskoczyła mnie informacja o tym, że Cooler Master zapowiedział na Kickstarterze własną, dedykowaną obudowę do Raspberry Pi w wersji 4. Liczni entuzjaści zdecydowali się wesprzeć mistrzów chłodzenia w produkcji „ubranka dla maliny”.

Oczywiście zbiórka się udała — potrzebną sumę uzbierano w niecałą godzinę, a finalnie projekt wsparło około 5,5 tysiąca ludzi.

Ekologicznie, to my się oszukujemy...

Dyskusja na temat alternatywnych, ekologicznych źródeł energii trwa w najlepsze od wielu, wielu lat, a końca tej dyskusji nadal nie widać. Są jednak fakty, które wydają się słuszne i niepodważalne. W końcu nikt z nas nie chce, żeby białe niedźwiedzie utraciły swoją ojczyznę, a niewinne foczki ugotowały się w Morzu Arktycznym.

Proces uzyskiwania energii elektryczne w wyniku spalania paliw kopalnych (głównie węgla) powinien zostać definitywnie zakończony.

Everspace 2 nareszcie we wczesnym dostępie. Do premiery jeszcze sporo czasu, ale już jest kosmicznie!

W połowie stycznia we wczesnym dostępie pojawiła się długo wyczekiwana kontynuacja, ciepło przyjętej gry akcji - Everspace 2. Wspominając pierwszą odsłonę tego jakże wciągającego symulatora kosmicznego myśliwca, byłem wielce rozczarowany. Gra oferowała piękną grafikę i możliwości, choć w praktyce kosmos zdawał się być pusty a potencjał rozgrywki, niewykorzystany.

Uwaga, będę bronić iPhone'a 12 mini. To naprawdę rewelacyjny sprzęt, tylko rynek oszalał

Wiem, sprzedaż jest relatywnie kiepska, a malkontenci mają pożywkę. Ale czy faktycznie powinniśmy pisać miniaturowemu iPhone'owi 12 epitafium? 

Nie zamierzam rozwodzić się nad tym, jakie są przyczyny anonsowanej wszędzie porażki iPhone'a 12 mini. Czy Apple źle wybadał oczekiwania rynku, jak głosi teoria obiegowa? A może, o czym pisze Miron Nurski z Komórkomanii