Project Treble — oczekiwania kontra rzeczywistość, czyli instalujemy GSI i sprawdzamy co się stanie

W 2017 roku, wraz z premierą Androida 8.0 Oreo, zadebiutował tajemniczy Project Treble. W założeniach znacząco upraszczał proces dostosowywania oprogramowania pod kątem konkretnego urządzenia, co miało przełożyć się na szybsze udostępnianie aktualizacji. Cel szczytny i wiele wskazuje na to, że znalazł realne odzwierciedlenie w rzeczywistości.

MasterMouse MM830 flagowiec Cooler Mastera

Miesiąc temu na sklepowe półki trafiła mysz MasterMouse MM830. Tę świeżynkę od Cooler Master można określić jako flagowca na rok 2019. Wyróżniającą cechą na tle konkurencji jest mały ekran OLED i d-pad. Wbudowany wyświetlacz nie jest nowością, albowiem pojawił się w modelach Sentinel. Ponadto urządzenie wyposażone zostało w sensor Pixart 3360 i oczywiście oświetlenie RGB na uciesze fanów błyskania i migania.

Sytuacja na rynku budżetowych GPU

Nvidia nie przestaje zaskakiwać. Premiera kolejnych układów Turing przypomina sinusoidę. Po chłodnym przyjęciu RTX 2080 i 2070, głównie ze względu na wątpliwą wycenę, przyszła pora na RTX 2060 – prawdopodobnie najciekawszą premierę ostatnich miesięcy. Następnie otrzymaliśmy GTX 1660 Ti, który trochę blednie na tle 2060-tki. Potem przyszedł czas na GTX 1660. W mojej ocenie bardzo udana karta, o czym dowiecie się w nadchodzącym wielkimi krokami nowym materiale

Zestaw komputerowy z Chin — Intel Xeon E5-2650v2 oraz HUANAN X79 2.49

Ostatnio postanowiłem złożyć sobie peceta, oczywiście jako fan chińskiej myśli technologicznej, oraz niebywały skąpiec postanowiłem sięgnąć po niekonwencjonalne rozwiązania, aby złożony zestaw prezentował dość wysoką wydajność, nie obciążając zbytnio mojej kieszeni.

Intel czy AMD? Niestety, tym razem czerwonych nie brałem w ogóle pod uwagę, w głowie miałem mniej więcej obraz tego co chciałem złożyć, zestaw komputerowy oparty o procesor Intel Xeon E5, czyli serwerowym odpowiedniku Core i7.

Recenzja Sony Xperia 10 Plus

Urządzenia ze średniej półki to wciąż jeden z najpopularniejszych segmentów rynku smartfonów, dlatego też nikogo nie powinny dziwić częste premiery kolejnych modeli. Japończycy w 2019 roku nie poprzestali jedynie na ujednoliceniu nazewnictwa czy lekkim odświeżeniu oferty lecz wprowadzili sporo, znanych do niedawana jedynie z drogich modeli nowości. Czy warto rozważyć zakup tytułowej Xperii 10 Plus? Zapraszam do recenzji.

Everki Atlas – jak plecak może być dobrym kompanem dnia

Bez plecaka rzadko wychodzę z domu, dla mnie jest on niczym damska torebka, choć z zachowanym wewnętrznym ładem. Z reguły co 3 - 4 lata wymieniam zużyty worek na kolejny. Ostatnio zbliżył się kres mojego Targusa. Trudno nie zauważyć zmęczenia materiału: częściowo niedomagający zamek od głównej kieszeni i miejscami przetarte dno, nie mówiąc już o wyprutych kieszonkach wewnątrz. Czas zmian to oczywiście czas decyzji i wyborów nowego lepszego następcy. W tym roku nie było łatwo, wahałem się między kilkoma uznanymi markami, a finalnie wygrał czarny koń.

Sztuczna inteligencja uczy się czytać w Twoich myślach (i jest już w tym całkiem dobra)

Odkrycia ostatniej dekady pokazują, że stosując odpowiednio zaawansowane techniki badawcze można bezinwazyjnie pozyskać informacje o aktywności wybranych rejonów mózgu (np.: kory wzrokowej), a następnie za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji zrekonstruować bodźce (np.: wzrokowe), które były źródłem wspomnianej aktywności mózgowej. Może brzmi to nieco skomplikowanie, ale interpretacja jest dosyć prosta: science-fiction stało się rzeczywistością – czytanie w myślach jest możliwe.

Dwie twarze. Test INNO3D RTX 2080 iChill X3 Jekyll

RTX 2080 to pożądany przez wszystkich graczy obiekt westchnień. Firma Inno3D postanowiła nieco ulepszyć dobrze znaną wszystkim formułę, prezentując iście imponujący projekt iChill X3 Jekyll. Pytanie tylko, czy za tym szaleństwem kryje się metoda, a może to zwyczajny przerost formy nad treścią?

Dawno temu miałem przyjemność testować RTX 2080 wykonaniu Inno3D. Na odpowiedniej platformie testowej wydajność karty robi równie imponujące wrażenie, co jej cena. W swojej ofercie producent ten ma dwa warianty: X2 OC oraz Twin X2. Nie różnią się one niczym, za wyjątkiem jednego detalu.