Cooler Master MasterBox NR200 (czarna) - pierwsze wrażenia z obudowy typu miniTower

Miniaturowe obudowy komputerowe są już na rynku od jakiegoś czasu, ale dosłownie od połowy zeszłego roku, obchodzą istny renesans. W związku z coraz widoczniej postępującym rozwojem miniaturyzacji komponentów komputerowych i ich odpowiedniego okrajania, wielkie i masywne konstrukty, zastępowane są przez mniejsze i o wiele smuklejsze obudowy. Wspomniana w tytule obudowa Cooler Master MasterBox NR200 to obudowa adresowana dla entuzjastów, właśnie takich niewielkich pecetów.

Naomi Wu — seksowna znawczyni Linuksa, która majsterkuje lepiej od MacGyver'a

Znana w szerszych kręgach jako SexyCyborg, chińska hakerka i projektantka na przestrzeni ostatnich kilku lat wielokrotnie zadziwiła publikę nowatorskimi rozwiązaniami w dziedzinach takich jak: moda, elektronika, technologia 3D oraz robotyka. To spowodowało, że ta wyglądająca prowokacyjnie dwudziestosześciolatka ma już całą armię fanów na wszystkich kontynentach. W sumie nic w tym dziwnego, bo Naomi Wu dzięki swoim sporym umiejętnościom potrafi tworzyć niesamowite wynalazki i złamać najlepsze zabezpieczenia. Nie przeszkadza jej w uskutecznianiu tych działań, że jest filigranową kobietą,

Wprowadzić reglamentację na sprzęt dla graczy

Zrobię to za niektórych z Was: Urbaniak, ty durny lewaku. Ale serio, to byłoby tylko oznaką pewnej konsekwencji i wcale nie takim głupim pomysłem w ujęciu całego rynku technologicznego, jak mogłoby się pierwotnie wydawać.

Skoro UE nie ma problemu z wdrażaniem rygorystycznych norm spalania, efektywnie eliminujących najbardziej spektakularne silniki spalinowe, a zgodnie z obawami motoryzacyjnych ekspertów docelowo silniki spalinowe w ogóle. Skoro usiłuje regulować zużycie surowców naturalnych.

Genesis Thor 401 RGB - klawiatura dla zapalonych graczy ceniących jakość wykonania oraz design

Seria klawiatur z rodziny Thor od Genesis, stale powiększa się o nowe modele. Jeszcze nie tak dawno byłem dumnym posiadaczem Genesis Thor 300, który moim zdaniem był najlepszym wyborem w kwestii jakość=cena. Oferował wysokiej jakości przełączniki, dobre wykonanie oraz układ klawiatury, który wypadał bardzo dobrze przy nieco droższej konkurencji.

Windows i systemy plików. C.D.

O ile mnie pamięć nie myli (a raczej nie myli), Windows jeszcze kilka lat temu miał opory przed zakładaniem / zmianą / usuwaniem partycji na pamięciach flash typu karty pamięci i pendrive.

Nadal nie lubimy konkurencji?

Pomyślałem, że odświeżę sobie wspomnienia. W tym celu do najnowszego stabilnego Win10 Pro podłączyłem pendrive z dwiema partycjami (jedną FAT32, jedną EXT4). Mój system pokazał taki oto komunikat:

Podobną informację mogłem zobaczyć w Windows Explorerze:

A teraz drogie dzieci... kilka słów o sterownikach w Windows (i pingwinie też)

"Użytkownicy mieli przez kilka miesięcy problem w Linuxie z kartami NVidii i określonymi wersjami sterownika. Zawinił kowal, powiesili cygana" - tak mniej więcej można podsumować to, co ostatnio zaserwował nam na tym portalu jeden z kolegów.

Pomyślałem, że napiszę kilka słów na temat sterowników w najlepszym z najlepszych systemie świata.

Jak dobrze wiemy, to co nazywamy dzisiaj Windows 10, powstało jako kolejna iteracja połączonej bazy z dwóch linii oprogramowania, czyli

  • Windows 9x (który to był nadbudówką na DOS-ie) i