KDE vs GNOME, czyli słów kilka o trzeciej opcji

Zarzut, z którym nierzadko można się spotkać w trakcie przeróżnych dyskusji o kondycji Linuksa (zwłaszcza w kontekście jego biurkowych zastosowań), polega na podnoszeniu kwestii rozdrobnienia i licznych podziałów środowiska, przez który to przebija się pewna tęsknota za centralnym zarządzaniem. Zawsze mnie zastanawiały podobne opinie formułowane przez osoby, które skądinąd kibicują temu rozwiązaniu, niejako przecząc w ten sposób podstawowej idei, która leży u podłoża FOSS.

Pierwszy raz od ponad 7 lat nie czuję się użytkownikiem drugiej kategorii

Smartfonów z Androidem używam od 2011 roku, przez ten czas przeszły przez moje ręce modele od LG, Samsunga, Motoroli czy HTC, więc jakby nie patrzeć, liczących się graczy. Najmilej wspominam chyba pierwszą Moto G, którą ściągałem specjalnie z brytyjskiego Amazonu (do polskiej dystrybucji weszła sporo później), a która na tamte czasy oferowała bezkonkurencyjny stosunek ceny do wydajności. Oczywiście jak na budżetowy telefon, bo w takie wtedy głównie celowałem.

Elgato Thunderbolt 3 Mini Dock świetny dodatek do MacBooka

Komputery Apple z całą pewnością są jednymi z najładniejszych komputerów przenośnych na rynku. Nie są one jednak pozbawione wad i czasem widać, że inżynierowie przedkładają design na funkcjonalność. Jednym z najczęściej podnoszonych zarzutów wobec komputerów z logiem nadgryzionego jabłuszka jest fakt, że producent ogranicza ich możliwości rozbudowy do minimum i zmusza użytkownika do zakupu dość drogich przejściówek.

Natec Panther 2.0 — mobilne głośniki do laptopa oraz na wypady plenerowe

Całkiem niedawno miałem możliwość przetestowania mobilnych głośników marki Natec - Lynx w standardzie 2.0 a dzisiejszym wpisie nieco przybliżę wam ich brata bliźniaka. Nowy model cechują podobne parametry techniczne ale widoczna jest różnica zastosowanych komponentów wykończeniowych oraz wizualnych. Z racji tego iż sprzęt jest bardzo podobny do poprzednika, skupię się głównie na jego różnicach.

IQOS 2.4 — nowy, lepszy IQOS

IQOS 2.4 Plus czyli nowy system podgrzewania tytoniu wszedł na rynek. Z wyglądu niewiele różni się od swojego poprzednika. Forma niewielkiego cygara przypadła do gustu użytkownikom. Zmiany są jednak i to spore.

To, na co sam narzekałem w poprzedniej wersji, to to, że trzeba było używać IQOSa z zegarkiem w ręku, albo odliczaniem w pamięci ilości zaciągnięć, w nowej wersji pojawiła się natomiast wibracja.

Urządzenie wibruje w chwili przytrzymania przycisku startującego proces podgrzewania wkładu, kiedy dioda na przycisku przestaje migać, urządzenie jest gotowe do użycia.

Anarchia z Internetu czyha nawet przy odtwarzaniu muzyki

Najpopularniejszym źródłem dla odtwarzania muzyki stały się serwisy internetowe. Inny komfort relaksu z muzyką zapewnia domowy serwer z własną kolekcją nagrań, gdzie PC pełni rolę nowoczesnego magnetofonu, co pozwala przy okazji oderwać się na chwilę od globalnej wioski. Alternatywą są wypady na koncerty, ale na to trzeba wygospodarować czas. Muzyka na domowym serwerze zawsze na nas czeka i możemy z niej korzystać, gdy mamy na to czas i ochotę.

Recenzja: Nokia 5 - budżetówka z ambicjami

Pamiętacie jeszcze brytyjski sit-com "Co ludzie powiedzą?". Ten brytyjski serial opowiadał o przygodach Hiacynty Bukiet, przedstawicielce klasy średniej, która na wszelkie sposoby próbowała udowodnić swoją przynależność do ludzi zamożnych z bogatym rodowodem. Taka właśnie jest Nokia 5. Zacznijmy jednak od początku.

Praktycznie wszystkie zeszłoroczne modele Nokii posiadają podobną tematykę swoich opakowań. Mianowicie, jest to motyw trzymania się ręce. Ma to nawiązywać do powitalnej animacji, jaką witały nas telefony tej marki w zeszłej dekadzie.

Retromaniak: KWAS 15 - Atarowcy przybywajcie w sobotę do Wrocławia!

W najbliższą sobotę we Wrocławiu odbędzie się KWAS 15, czyli Kolejne Wrocławskie Atarowców Spotkanie. Impreza jest organizowana już po raz 15. Program jest bardzo zachęcający, warto więc się wybrać nawet jeżeli nie jesteście z Wrocławia.

Tym razem w planach jest m.in. przegląd gier na małe Atari powstałych w 2018 r.; premiera filmu - wywiadu z Bogusławem Kornafelem z wrocławskiej giełdy komputerowej, autorem gry Alex; Krzysztof A.

Lenovo Y530 w pracy i rozrywce, czyli uciekam z iMaca

Wątek na forum, w którym pytałem was o poradę odnośnie wyboru sprzętu stał się naprawdę rozbudowany i wszystko czytało się naprawdę miło. Dyskusja trwało długo ponieważ mamy 79 odpowiedzi i ponad 700 wyświetlań (link do wątku). Dzięki dyskusji kupiłem Lenovo Y530, chciałem podzielić się z wami moimi wrażeniami dotyczącymi tego sprzętu. Na dobreprogramy jeden tekst jest, który również przeczytałem przed zakupem -