Tani a dobry zamiennik dla Dualshock 4? - sprawdzam

Na testy trafił przewodowy (tak, dobrze czytacie) kontroler zaprojektowany z myślą o konsoli Sony poprzedniej generacji. VX4 posiada nie tylko kompatybilność z każdą wersją PlayStation 4 ale pozwoli także na zabawę z użyciem PC. Zatem wygląda na to, że brytyjska marka Gioteck na dobre powróciła na polski rynek. Czy warto przywitać tego producenta z otwartymi ramionami dowiecie się z poniższej recenzji.

Kontroler VX4 produkowany jest w dwóch wariantach – przewodowy i bezprzewodowy (komunikacja Bluetooth). Do moich rąk trafił ten pierwszy.

Społeczność ma dość Ryśka Stallmana. Rewolucja pożera swojego ojca.

Stallman przez lata był postrzegany jako turbo lewak, komuch i brudny wariat. Nie bardzo rozumiem skąd te oskarżenia i komunizm i brud, ale Linuksowa rzeczywistość zrobiła właśnie niezłego fikołka. Okazuje się, że Rysiek to jednak nie lewak, a prawdziwe hardkorowe turbo lewary chcą usunięcia Stallmana z FSF :-D

Rysiek Faszysta

W sieci pojawiła się petycja

Bitcoin – schemat Ponziego, rewolucja w finansach czy zwykła ewolucja?

Manifest Satoshi’ego Nakamoto definiuje bitcoina jak pełnoprawny środek płatniczy, jednak wciąż nie brakuje osób twierdzących co innego i z zaciekłością godną samego W.I. Lenina pragnących wytłumaczyć fanom kryptowalut jak niestosowne jest ich zachowanie.

Zbierzmy zatem najpowszechniejsze twierdzenia przeciwników cyfrowych walut i zmierzmy je z faktami.

Bitcoin to piramida finansowa.

Nie, ani Bitcoin, ani Ethereum czy nawet Dogecoin nie spełniają warunków definicji piramidy finansowej, która brzmi:

VPlayer — dinozaur wśród polskich playerów

Program ten należał do elity naszych odtwarzaczy plików wideo, choć cieszył się nieznacznie mniejszą popularnością od ALLPlayera, BESTplayera i SubEdit-Playera. Nie oznacza to jednak, że VPlayer w czasie swojej świetności przegrywał z tą trójką pod względem oferowanych możliwości. Co więcej, jako jeden z pierwszych rodzimych playerów był w stanie obsługiwać wyświetlanie napisów do odtwarzanych filmów.

Fakenewsy to zło…

W moim poprzednim wpisie pokazałem przykład bezczelnych manipulacji dokonywanych przez jednego z „blogerów” na tym portalu. Wpis tamten miał obejmować znacznie więcej jego tekstów, niestety niesamowicie wielkie natężenie bzdur i manipulacji tam zawartych powodowało rozrastanie się tekstu w nieskończoność aż do znudzenia. Tym razem więc napiszę znacznie krócej i tylko o jednym wpisie.

"Historia pewnego błędu"

Oto główny powód, dlaczego producenci telefonów mają kłopot z robieniem aktualizacji androida na nowszą wersję

W tym wpisie odpowiem na pytanie, dlaczego różne telefony dostają czasem aż trzy aktualizacje do nowszej wersji androida, a inne czasem żadnej takiej aktualizacji nie dostaną.

Są dwa takie powody. Pierwszy - najbardziej oczywisty - to niechęć producenta. Niektóre telefony mają celowo być gorsze od innych, dlatego nie dostają pewnych funkcjonalności. Dodanie USB-OTG do telefonu kosztuje bardzo mało, wystarczy odpowiedni MUIC (Micro-USB IC pełniący funkcję "switcha"), kontroler USB jest wewnątrz snapdragona.

W systemie operacyjnym od plików ważniejsze są ikonki czyli jak upada mit profesjonalnego Windows

Niedługo dwadzieścia lat stuknie, odtąd wprowadzono system plików NTFS w wersji 3.1 (zwanej czasem 5.1).

Przypomnijmy sobie czasy, gdy była to nowość - w 2001 oglądaliśmy wydarzenia z 11 września, a Polska nie była nawet w Unii Europejskiej. W tamtym roku zaprezentowano film "Pieniądze to nie wszystko" i sam George W. Bush pofatygował się do Warszawy, uruchomiono TVP24 i narodziła się Wikipedia. Możnaby długo opowiadać o tym zamierzchłych czasach wlepionym w ekrany wnukom...

Czytamy licencję - Apple

Jestem prawie pewien, że każdy czytający ten wpis jak widzi prośbę o zaakceptowanie licencji bez czytania klika Akceptuj. Sam tak często robię. Jednak na jakie warunki się zgadzamy? Postanowiłem to sprawdzić.

Recenzja

Nie wiem czy można recenzować tego typu arcydzieła, ale postaram się to zrobić. Na początku postanowiłem przeczytać licencję Windowsa 10 Home. Licencja firmy Microsoft jest napisana dokładnie tak jak ich systemy - fatalnie. Często sobie zaprzecza i używa słów, które w ogóle nie pasują do sytuacji.