Ruskie gierki, czyli jak sowieckie kieszonsolki wypromowały przenośne granie w Polsce

Tę serię konsol gier wideo na przełomie lat 80. i 90. tworzyła radziecka Elektronika. Fakty są takie, że jej modele były pierwszymi ogólnodostępnymi przenośnymi konsolami na terenie Polski. Więc na ruskich gierkach większość Polek i Polaków w owym czasie po raz pierwszy miała możliwość grania zawsze i gdziekolwiek im się chciało, np. w podróży, czy kolejce do lekarza.

Home office – rzut oka na bezprzewodowe zestawy Natec i Ugo

Tym razem przyjrzę się tanim zestawom akcesoriów komputerowych o nazwie Tetra i Etna CW110. W skład pierwszego wchodzi bezprzewodowa klawiatura, mysz, głośniki i podkładka. W cenie poniżej stówy wydaje się to bardzo dobry deal. Drugi pakiet jest dużo skromniejszy, bo obejmuje wyłącznie klawiaturę i mysz, ale za to cena jest odpowiednio niższa. Pytanie pozostaje jedno, mianowicie czy oba produkty warte są swojej ceny?

Natec wprowadził rozwiązanie mające na celu doposażyć każde biuro w zestaw bezprzewodowych akcesoriów.

Krótkie spojrzenie na Samsung DEX...

Począwszy od Galaxy S8 Samsung wbudowuje w wiele swoich urządzeń tryb DEX, który przynajmniej w teorii pozwala na używanie telefonu z zewnętrznymi urządzeniami peryferyjnymi w charakterze zamiennika komputera.

Początkowo wymagało to stacji dokującej z wentylatorem chłodzącym, obecnie doszły również inne opcje:

  • przez przejściówkę USB-HDMI (wtedy klawiatura i myszka muszą działać przez Bluetooth)
  • przez dedykowany hub (wszystko po kablu)
  • przez Wifi (+ Bluetooth, jak mniemam)
  • przez zwykły kabel USB (w systemach Windows / Mac)

11 najważniejszych wydarzeń, które zmieniły technologię w ciągu ostatnich 25 lat

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że rok 2020 przejdzie do historii. Dlaczego? To efekt wielu wydarzeń, których następstwa i skutki możemy obserwować obecnie. 

Amerykańska publikacja Fast Company wskazuje 25 kluczowych momentów w rozwoju technologii w ciągu ostatnich 25 lat (oczywiście z amerykańskiego punktu widzenia).

Nintendo Game & Watch — zacny klan przenośnych konsol. Historia, supergry i spuścizna

Rok 2020 jest szczególnym czasem dla osób ceniących przenośne konsole Game & Watch. W kwietniu bowiem minęło 40 lat, kiedy pierwsza z nich zadebiutowała na rynku. 13 listopada natomiast z okazji 35. rocznicy powstania Super Mario Bros. firma Nintendo przedstawiła nowy model konsoli Game & Watch z kolorowym wyświetlaczem. Zawiera ona dwie wersje kultowej platformówki wydane na konsolę NES, a także odnowioną grę Ball.

yeedi 2 hybrid — bystry odkurzacz

W październiku na moją podłogę wjechał autonomiczny odkurzacz Yeedi K650i, sprzątał moje zakamarki jak mógł. Nie można było przyczepić się do pracy szczotek, ani mocy ssania, ponieważ każdy brud na jego drodze był niwelowany. Jednak K650i brakowało pewnej bystrości. Jego ułomność polegała na tak zwanym losowym algorytmie sprzątania, czyli trochę pojeździł w prawo, potem w lewo. A gdy już się najeździł, wracał do bazy, myśląc, że ogarnął mieszkanie…

Logitech Z407 - świetnej jakości głośniki komputerowe z łącznością bezprzewodową i "po kablu" do 350zł!

Od kilku lat moje biurko komputerowe zajmują głośniki Logitech Z200. Cenię je przede wszystkim za jakość oferowanego dźwięku, cenę, ale przede wszystkim - minimalizm. Jako dawny użytkownik systemów 5.1 oraz 2.1, nie mogłem znieść walania się na biurku lub pod nim, dodatkowej skrzynki z głośnikiem. Zrezygnowałem z tej technologii głównie ze względu na zajmowane miejsce, przesiadając się na klasyczny zestaw, dwóch głośników.

Jakiś czas temu otrzymałem na testy nowe głośniki w standardzie 2.1, które zresztą nie tak dawno pojawiły się na rynku detalicznym.

Odrobina luksusu. Test RTX 3090 iChill X4

Gdy tylko nadarzy się możliwość przetestowania nowinki nie trzeba mnie dwa razy namawiać. Dzięki temu do moich rąk wpadł RTX 3090 – najszybszy układ graficzny w ofercie Nvidi. Jakby nie patrzeć produkt ten jest dość problematyczny. Po pierwsze dostępność. Brak egzemplarzy na półach hurtowni powoduje, że tekst ten póki, co należy traktować raczej w ramach ciekawostki aniżeli realnej porady konsumenckiej. Po drugie marketing. Nie wiedzieć czemu mądre głowy w szeregach Zielonych 3090-tkę w pierwszej kolejności kierują do graczy za sprawą głośnych haseł pokroju 8K.