VPlayer — dinozaur wśród polskich playerów

Program ten należał do elity naszych odtwarzaczy plików wideo, choć cieszył się nieznacznie mniejszą popularnością od ALLPlayera, BESTplayera i SubEdit-Playera. Nie oznacza to jednak, że VPlayer w czasie swojej świetności przegrywał z tą trójką pod względem oferowanych możliwości. Co więcej, jako jeden z pierwszych rodzimych playerów był w stanie obsługiwać wyświetlanie napisów do odtwarzanych filmów.

Fakenewsy to zło…

W moim poprzednim wpisie pokazałem przykład bezczelnych manipulacji dokonywanych przez jednego z „blogerów” na tym portalu. Wpis tamten miał obejmować znacznie więcej jego tekstów, niestety niesamowicie wielkie natężenie bzdur i manipulacji tam zawartych powodowało rozrastanie się tekstu w nieskończoność aż do znudzenia. Tym razem więc napiszę znacznie krócej i tylko o jednym wpisie.

"Historia pewnego błędu"

Oto główny powód, dlaczego producenci telefonów mają kłopot z robieniem aktualizacji androida na nowszą wersję

W tym wpisie odpowiem na pytanie, dlaczego różne telefony dostają czasem aż trzy aktualizacje do nowszej wersji androida, a inne czasem żadnej takiej aktualizacji nie dostaną.

Są dwa takie powody. Pierwszy - najbardziej oczywisty - to niechęć producenta. Niektóre telefony mają celowo być gorsze od innych, dlatego nie dostają pewnych funkcjonalności. Dodanie USB-OTG do telefonu kosztuje bardzo mało, wystarczy odpowiedni MUIC (Micro-USB IC pełniący funkcję "switcha"), kontroler USB jest wewnątrz snapdragona.

W systemie operacyjnym od plików ważniejsze są ikonki czyli jak upada mit profesjonalnego Windows

Niedługo dwadzieścia lat stuknie, odtąd wprowadzono system plików NTFS w wersji 3.1 (zwanej czasem 5.1).

Przypomnijmy sobie czasy, gdy była to nowość - w 2001 oglądaliśmy wydarzenia z 11 września, a Polska nie była nawet w Unii Europejskiej. W tamtym roku zaprezentowano film "Pieniądze to nie wszystko" i sam George W. Bush pofatygował się do Warszawy, uruchomiono TVP24 i narodziła się Wikipedia. Możnaby długo opowiadać o tym zamierzchłych czasach wlepionym w ekrany wnukom...

Czytamy licencję - Apple

Jestem prawie pewien, że każdy czytający ten wpis jak widzi prośbę o zaakceptowanie licencji bez czytania klika Akceptuj. Sam tak często robię. Jednak na jakie warunki się zgadzamy? Postanowiłem to sprawdzić.

Recenzja

Nie wiem czy można recenzować tego typu arcydzieła, ale postaram się to zrobić. Na początku postanowiłem przeczytać licencję Windowsa 10 Home. Licencja firmy Microsoft jest napisana dokładnie tak jak ich systemy - fatalnie. Często sobie zaprzecza i używa słów, które w ogóle nie pasują do sytuacji.

Projekt Sun Valley coraz śmielej wkracza na desktopy, czyli ciekawe zmiany w testowych kompilacjach Windows 10 o numerach 21322, 21327, 21332, 21337 oraz 21343

Już od jakiegoś czasu wiemy, że Microsoft na ten rok zaplanował odświeżenie interfejsu Windows’a 10, które znane jest pod nazwą Sun Valley. Niestety poskąpiono jakichkolwiek konkretnych informacji, dlatego też na bieżąco, poprzez kompilacje udostępniane w programie Windows Insider, odkrywamy wszelkie zmiany. Jak to zwykle bywa w przypadku takich metamorfoz, użytkownicy podzielili się na dwa skrajne obozy – zadowolonych oraz niezadowolonych.

Historia pewnego błędu

Zapewne nie raz słyszeliście opowieści o tym, jak stabilnym systemem jest Linux. Używają go w NASA, CIA i MOPSie. Ostatnio poleciał nawet na Marsa! Chcecie dowiedzieć się jaką porywającą przygodą może być używanie Linuksa tu, na ziemi, na waszych komputerach? No to przeczytajcie historię o tym jak przez pięć miesięcy użytkownicy Linuksa posiadający kartę NVIDII nie mogli normalnie korzystać ze swoich komputerów. Komedia drogie Panie!

Analog i cyfra w symbiozie dla optymalnego odtwarzania muzyki z PC

Normalną rzeczą jest, iż nie każdy wie, że w procesie zapisu nagrań z muzyką lepiej sprawdza się technika cyfrowa, a analogowa przy odtwarzaniu. Wielu kreujących się na ekspertów także tego nie zrozumiało, a ich bezkrytyczne podejście do analogu świadczy, że nie znają jego słabych stron. Orędownicy cyfry nie mają łatwiej. Trudno im być na bieżąco z ograniczeniami, gdy tak wiele jest intensywnie korygowane. Cyfra jest zero-jedynkowa, lecz w temacie odtwarzania muzyki takie upraszczanie nie ma sensu. Potrzebna jest różnorodna wiedza i nierzadko dość zaawansowana.