Tweak.pl — pięcioaktowa historia legendarnego protoplasty PurePC

Przedstawiam Wam definitywnie najstarszy polski serwis poświęcony zagadnieniom z dziedziny o/c, który tak naprawdę działał tylko 6 lat i 2 miesiące. Ale każdy fan overlockingu z początku XXI wieku zapewne go pamięta. Wszakże w pierwszych latach tego milenium setki tysięcy pasjonatów podkręcenia podzespołów komputerowych z niusów Tweak'a uczyło się jak podkręcić (procesor, kartę graficzną, płytę główną...), żeby jak najbardziej przyśpieszyć swój komputer.

ATOM RPG: post-apokaliptyczny indyk z 10 letnim stażem

Chyba zdecydowana większość graczy komputerowych lubuje się w klimatach gier spod znaku minionej apokalipsy. Z jednej strony to naleciałość lat młodości, gdzie co rusz wydawane były perełki pokroju pierwszych Falloutów czy przygodówek poziomu klasycznego Dark Earth. Od momentu wydania pierwszych tytułów w tym systemie fabularnym, minęło wiele lat a rynek został zalany tymi znanymi oraz mniej kojarzonymi tytułami. I choć na dzień dzisiejszy na ustach wszystkich zapalonych graczy ciśnie się przereklamowany

Allegro — UWAGA na próby wyłudzenia przesyłki bez zapłaty

Cóż…

Wystawiłem na aukcji Allegro swój telefon, Xiaomi Mi 8.

23 stycznia kupił go ktoś o nicku Nowak123e. W formularzu dostawy wybrał opcję “Przelew zwykły”:

Czekałem na wpłatę. Co ciekawe, zwróćcie uwagę na adres mailowy w profilu delikwenta:

Następnego dnia otrzymuję maila. Korzystam z aplikacji Poczta Windows, więc obok nazwy wyświetlanej, pokazuje się tam również adres mailowy nadawcy. W przeglądarce www nie ma takiej opcji.

Genesis Zircon 330 — bezprzewodowa mysz dla niedzielnych graczy i nie tylko

Kolejny raz zostałem obdarowany sprzętem do testów marki Genesis, a jak to zwykle bywa - ponownie skierowanym dla graczy komputerowych. Na warsztacie wielokrotnie miałem sposobność recenzować myszki działające po kablu, ale zdarzało się też sprawdzać w działaniu te z łącznością bezprzewodową. I choć zawsze byłem gorącym zwolennikiem grania po kablu, tak nowe konstrukcje wraz z biegiem technologicznego rozpędu zaczęły coraz bardziej doganiać sprawdzoną technologię.

Jeśli po najnowszym testowym wydaniu Windows 10 oczekiwaliście cudów, to niestety odsłona 18317 Was całkowicie zawiedzie

No to jak, może zaczniemy od małej ciekawostki? Dzisiaj w godzinach popołudniowych zauważono w sieci pierwsze wydanie jesiennego uaktualnienia (19H2), oznaczone numerem 18823. Oczywiście poznaliśmy wyłącznie wymieniony wyżej zbitek cyfr i prawdopodobnie jeszcze przez dłuższy czas nie ulegnie to zmianie.

W zamian mogę Wam przedstawić ciut więcej danych na temat ostatniego testowego wydania Windows 10 –

UNO — znaczy wielka frajda

Fotografuję i w związku z tym korzystam z lampy błyskowej, co łączy się z tematem jej zasilania. Akumulatory, ich jakość, trwałość, konserwacja i tym podobne nie będą tematem tego artykułu, ale to od nich zaczęła się historia, którą chcę opowiedzieć.

Niedawno miałem „zrobić” ślub i jak zwykle zacząłem od przeglądu sprzętu, czyszczenia matrycy, szkieł i ładowania akumulatorów. Rano, w dniu realizacji zlecenia włożyłem akumulatory do lampy i… zonk – nie włącza się. Zmieniłem akumulatory i….

Aby nie przedłużać, efekt był bardzo losowy, na jednej i drugiej lampie.