Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Cztery złote poszły w błoto – recenzja taniej karty dźwiękowej na USB

Miesiąc temu zamówiłem tanią kartę dźwiękową na interfejs USB z Gearbestu. Taka karta była mi potrzebna do korzystania ze słuchawek, gdyż zepsułem wyjście na słuchawki w obudowie komputera stacjonarnego. Dziś na łamach tego postu chciałbym ostrzec przed tanimi kartami dźwiękowymi na USB, które zalewają popularny w Polsce serwis aukcyjny.

Ile kosztowała Cię karta dźwiękowa na Gearbest, a za ile można kupić w Polsce?

Za swoją kartę dźwiękową zapłaciłem 4,11 zł, bo trafiłem na jakąś promocję. Obecnie ta karta na 

Bezpieczeństwo w sieci czy anonimowość?

Aktualizacja 2018-04-02:

Ten wpis powstał jako żart z okazji 1. kwietnia. Jeśli czytasz go po tej aktualizacji, potraktuj to jako aspekt humorystyczny.

Cześć! Choć z dobrymiprogramami jestem już od wielu lat, jest to mój pierwszy wpis blogowy. Długo opierałem się pokusie, żeby opisać swoje doświadczenia związane czy to z oprogarmowaniem, czy aktualną sytuacją na świetie, ale dopiero wydarzenia sprzed ostatnich godzin sprowokowały mnie do wydania w świat tego pierwszego tekstu.

Podcast „Wolny Internet"

Podcast “Wolny Internet”

Mamy 30 lutego 2042 r.

Urodziny obchodzą Poszukiwacz oraz Martin Stankiewicz.

Zapraszamy na poranne wydanie “Wieści z Sieci”.

Portal Facebook już nie jest tak popularny jak rok temu. Jego udział w rynku wynosi w tej chwili tylko nieco ponad 2%. W marcu zeszłego roku było to aż 2,5%. W siłę rośnie Twitter, w którym odchodzi się od ograniczenia długości tekstu do 280 znaków, bo i tak mało kto pisze tak długie tweety.

W dniu dzisiejszym mija 5 lat od powołania Krajowej Rady Internetu.

Czy lepiej więcej, czy lepiej mniej a dobrze?

Kiedy przystępuję do przeglądu wiadomości, niekiedy reflektuję się, że tkwię "w rozkroku". W takim rozdarciu między dwoma koncepcjami i jednocześnie oczekiwaniami. Bo z jednak strony chciałbym otrzymywać wiele ciekawych informacji. Z drugiej zaś strony zdaję sobie sprawę, że przygotowywanie wielu informacji wiąże się z tym, że część z nich (nawet większość) będzie nic nie warta. Mało istotna, a niejednokrotnie nawet zmyślona w mniejszej lub nawet większej części. A ja czytając je będę...będę sobie robił w głowie sieczkę.

FeiyuTech G5 — recenzja gimbala

Wszyscy lubimy czasem nagrać fragment naszego życia. Problemem nie jest nagrać coś jakkolwiek, lecz zrobić to w taki sposób, żeby ktoś chciał to potem obejrzeć. Aby polepszyć wrażenia z oglądania nagrań wideo, można pomyśleć o stabilizacji, którą zapewnia FeiyuTech G5.

Opakowanie i wyposażenie

Gimbal sprzedawany jest w ładnym, nowocześnie wyglądającym pudełku, na którym opisano podstawowe funkcje urządzenia.

Liczba wątków a czas kompilacji, krótki test

W tym inauguracyjnym wpisie chciałbym poruszyć temat liczby wątków i jej wpływu na szybkość kompilacji w języku C++.

Na szybkość kompilacji będzie miało wpływ parę czynników są to m.in:

  • Przede wszystkim liczba rdzeni i wątków dostępnych w systemie,
  • Pojemność i szybkość pamięci(dysków twardych i pamięci ram),
  • Zastosowany kompilator,

Najszybsza przeglądarka na system Android — wielki test przeglądarek mobilnych

Jak wiadomo, przeglądarki od prawie zawsze toczyły ze sobą bój na wszelkie sposoby. Jedna chciała mieć więcej opcji od drugiej, druga stawiała na design, trzecia na stabilność, czwarta kopiowała opcje i wygląd z innych... jednak wszystkie dążyły do jednego - być tą najczęściej używaną, najlepszą.

Oczywiście było coraz trudniej. Więc przeglądarki zaczęły prawdziwy bój na szybkość wyświetlania stron i szybką obsługę zadań jakie strony "kazały" wykonać przeglądarce.

Czy masz w sobie gracza?

Przygotowaliśmy ankietę, za pomocą której chcielibyśmy się dowiedzieć, jaki jest Wasz stosunek do gier. W najbliższych miesiącach będziemy mieć dla Was dwie niespodzianki w tym temacie, fajne akcje specjalne jakich dawno na dobrychprogramach nie było. Będziemy wdzięczni, jeśli powiedzie nam coś więcej o swoich growych upodobaniach… Czy macie w sobie graczy?

Wypełnij ankietę  

„Cienka, czerwona linia" między fake a news

Internet znacząco zmienił sposób postrzegania informacji. Kiedyś o wieściach ze świata dowiadywaliśmy się z gazet, ewentualnie radia czy telewizji. Teraz dla znacznej części z nas głównym źródłem informacji stał się Internet. Uczymy się, przeglądamy prasę, poznajemy historię w Internecie. Z wielu rozmaitych stron i blogów możemy dowiedzieć się wielu bardzo interesujących rzeczy.

Ale jest jeden problem. Już XX wiek udowodnił, że treścią pisaną bardzo łatwo manipulować.