popularne tematy: bezpieczeństwo

Dlaczego warto zrobić obraz dysku? – na przykładzie programu CloneZilla

Czasem bywa, że nasz system idealnie nie działa po paru miesiącach po ostatniej reinstalacji.

Co przeważnie robi przeciętny użytkownik?

Reinstaluje system, a potem instaluje sterowniki. To czasem trwa wieczność, jak nie mamy na dodatek sterowników. Ktoś mi powie, ale jest program, który instaluje aktualne sterowniki. Jednak nie mam jakoś zaufania do takich programów. Zawsze zależy nam na czasie oraz na szybkim dostępie do komputera. Po co marnować czas. A wystarczy tylko stworzyć obraz dysku lub partycji z systemem.

Honor X5 w moich rękach- Czy mam ochotę go sprzedać?

Od niecałego tygodnia znalazłem idealnego zamiennika Noki Lumii 610, którego próbowałem go zepsuć na imprezie. Wpadł po prostu do toalety. Nie o tym temat, bo potem w komentarzach dostaje uwagi, że nie piszę na temat. Na mojej „wish list” miałem kilka modeli. Listę otwierał LG G4 Stylus, a zamykał Honor X5 by Huawei. Jednak po oglądnięciu recenzji w języku słowackim stwierdziłem, że w mojej puli na telefon Honor wygrywa. Przedstawię co „kupuje” w tym telefonie, a co z lekka wnerwia. A w „Słowie Podsumowania” przedstawię odpowiedź na pytanie, które zawarłem w tytule tego postu.

Wirus, który zrysował moją psychikę- Watykańczyk zaatakował mój komputer.

Miano wirusa to cudo nie powinien dostać, a jest tylko taki skrypt, który robi swoje. Nie psuje ani MBR ani części komputerowych, a jedynie otwiera napęd DVD oraz o 21:37 wyłącza komputer. Został zrobiony przez anonimową osobę prawdopodobnie z uczuciopedii czy karaczana. To jest tyle i zapraszam na prezentacje filmową.

Co robi ten „wirus”, komenda na blokadę skryptu i reakcja Avast

Proszę nie hejtować mojego głosu, bo to wina "git majonez" mikrofonu firmy Tracer model TRS-MC V4 oraz mojemu głosu mimo iż mam 17 lat i nie chcę się głos zmienić.