popularne tematy: internet

Internet mobilny na kartę – porównanie ofert i sprzętu

Za niedługo będzie potrzebny mi internet mobilny. Nie chcąc się, wiązać umowami stwierdziłem, iż dobrym rozwiązaniem ,jest udostępnianie internetu za pomocą smartphone, lub oferty na kartę. Wybrałem drugą opcję, bo internet w telefonie często się przydaje. W domu korzystam od kilku dni ze światłowodu, zatem dziś na łamach dzisiejszego bloga chciałbym przedstawić oferty internetu na kartę u operatorów, oraz sprzęt.

Moje wymagania, co do internetu mobilnego na kartę:

  • Ilość GB do wykorzystania po doładowaniu np. 50 zł

Play Now TV Box – czy IPTV od Playa może ugryźć kawałka tortu Cyfrowemu Polsatowi?

Od kilku dni Cyfrowy Polsat promuje swoją innowacyjną usługę, jaką jest IPTV. Ofertową mamy kalkę satelitarnego odpowiednika, lecz po piętach Cyfrowemu drepcze powoli Play ze swoją usługą Play Now TV Box, która jest rozszerzeniem telewizji mobilnej Play Now. Od niecałego miesiąca testuję tę usługę w ramach otwartych testów za darmo (do 6-miesięcy). Dziś na łamach swojego bloga przedstawię wszystko na temat Play Now TV Box.

Sprzęt i co znajdziemy w pudełku

W pudełku znajduje się:

  • Play Now TV Box
  • Pilot wraz z bateriami

Jak kiedyś można było zostać gwiazdą internetów, czyli Albatros wspomina ask.fm

Na przełomie roku 2013 – 2014 popularne było posiadanie konta na ask.fm, a następnie odpowiadanie na dość nietypowe pytania, hejty. Sam posiadałem tam kilka kont, ale opowiem o tym później. Wiele osób było swoistymi celebrytami na przysłowiowe pięć minut, dzięki odpowiadaniu na pytania. Taką możliwość dawał ask.fm. Dziś na łamach swojego bloga chciałbym powspominać trochę czasy przed Snapchatem i Instagramem.

Co łączy ask.fm z Łotwą? – historia powstania portalu

Portal społecznościowy Ask.fm powstał w Rydze przez łotewską firmę RIGA w roku 2010.

Nie zawsze warto iść za głównym nurtem, czyli przeglądarka SeaMonkey

Windows XP po raz kolejny. Niestety musi być, lecz wyzerowałem dysk i zrobiłem Dual Boot w postaci XP+ Ubuntu Mate. Niestety XP to jedyny system z rodziny Windows NT., który działa na moim komputerze oprócz Linuksa. Producenci oprogramowania już od wielu lat żegnają się z chęcią z Windows XP oraz z Vistą. Moja ulubiona przeglądarka Chrome również pożegnała się z Windows XP. Jedynie ostał Firefox. Jednak dziś przyglądniemy się przeglądarce SeaMonkey.

Na ratunek WiFi — rozważania po instalacji Wifi Repeatera od Lab31

Mój cudowny router TP-Link, który ma od jakiegoś czas problem z sygnałem WiFi. I w obszarze kuchni, łazienki oraz salonu miał problem z propagacją sygnału, który by zadowolił użytkowników. W miejscu, gdzie kosiarka ma swoje miejsce, trzeba , było walczyć o to, żeby połączył się i nie zrywał połączenia oraz żeby prędkość internetu nie odbiegał się od pozostałych urządzeń. Prostym rozwiązaniem byłaby wymiana routera na nowszy i tolerancyjny na wiele urządzeń w obrębie sieci.

Blogger od podstaw

Najlepszą platformą blogową poza Blogami Dobrych Programów jest Blogger. Blogger jest to usługa należąca do giganta Google. Jednak przedstawię etapy od założenia konta Google aż do publikacji. Kilka lat temu miałem bloga na w tej usłudze.

Początki

Zakładamy konto na Google. Nie będę przedstawiać, całego etapu rejestracji. Zatem przejdźmy do konkretów. Jeśli wejdziemy na blogger.com, po raz pierwszy to będziemy mieli to wyboru:

Ja polecam wybrać „Profil Bloggera”, bo nie będzie udostępniać naszych danych, jakie daliśmy gigantowi w wyszukiwaniu.

3 tygodnie z Internet Explorerem – jest dobrze!

W 2004 roku swą karierę z Internetem zacząłem wraz Internet Explorer w wersji 6. Przeglądarka jak na tamte czasy była dobra do przeglądania zasobów sieci Internet. Taki stan używania Internet Explorer trwał aż do wersji 9, gdzie pojechali po bandzie z interfejsem. Rodzice i ja przeszliśmy na jeszcze dobrą przeglądarkę od potęgi wyszukiwania , czyli Google vel. Wuj Google o nazwie Chrome. Każda nowa wersja to było krok w stronę lepszego tego czegoś , aż nowa wersja mówiąc slangowo zrysowała mój laptop i stacjonarkę do takiego stanu iż Alt+Ctrl+Delete to była prawie codzienność.

Blaski i cienie posiadania Internetu technologią radiową

Internet Radiowy to popularny w małych miasteczkach i wsiach technologia pozyskiwania dostępu do Światowej sieci Internet. Potrzebny jest nadajnik (okolicach 10km) , Antenę i czasem router, bo nowe anteny mają bezpośrednie połączenie do komputera bez zakupu karty sieciowej wifi z złączem antenowym BNC. Może to nie jest Internet szybkości Fiber, ale do przeglądnięcia strony lub pogrania w grę się nadaje. Od 2004 roku posiadam Internet tej technologii. Pierwszym operator,który miał swoje humory. Internet zamiast wpisane w umowę 512 kb/s hulał max 128 kb/s.

O chmurze słów kilka

No witam w moim pierwszym poście na "Dobrych Programach". Powiem tylko że mam 17 lat, mam na imię Albert i chodzę do pierwszej technikum na kierunku Technik Informatyk.

Albatros z głową chmurach, czyli jakiej chmurki używa.

Używam chmury firmy Microsoft o nazwie OneDrive (dawniej. SkyDrive), gdyż posiadam laptopa z Windowsem 8.1 i telefonu na platformie Windows Phone. Mam na swe dane 30GB, gdyż mam na swym koncie zarejestrowany swój tablet z Androidem i telefon na Windows Phone i zyskałem zamiast podstawowych 15GB dostałem 30GB.