popularne tematy: linux

Huawei Honor 5x po raz drugi, czyli pianki zostały podane na stół

Jeśli ktoś śledzi mojego bloga to kwietniu lub w maju napisałem małą notkę o tym telefonie. Przedstawiłem w jednym z podpunktów, że aktualizacja do Androida 6.0 będzie kiedyś. Jednak Huawei postarał się i wypuścił aktualizację z lizaka na piankę. I od kilku dni już można pobrać via OTA.

Aktualizacja – jak się przygotować, ile to trwa

Telefon musi być naładowany do 50%, lecz ja podłączyłem pod ładowarkę. Jeśli nasz telefon nie powiadomił o tym, że aktualizacja jest to, przechodzimy do ustawień, a następnie „Aktualizator”. Wyszukujemy aktualizację, a następnie ją instalujemy.

Poradnik dla początkującego hodowcy pingwinów

Witaj przyszły użytkowniku Linuksa

Znalazłeś ten poradnik w otchłani Google lub Bing. Dziś chcę ci pomóc w ciężkich początkach z pracą na systemie Linux. Ja jestem hodowcą pingwinów od sierpnia 2011 roku. Pierwszą dystrybucją to Ubuntu 11.04.Ty pewnie porzucasz okna z powodu polityki lub problemów, co raz starzejącym sprzętem. W tym poście nauczę Cię pracować na dystrybucji Ubuntu Mate 16.04 LTS. Jest to dystrybucja przykładowa. Ty jesteś pionkiem w swojej hodowli pingwinów.

Mageia V ze środowiskiem graficznym KDE – o Linuksie kolejny raz

Po raz pierwszy podczas opisywania jakieś dystrybucji nie zainstalowałem jej na laptopie. Powodem była sytuacja z najnowszą wersją Minta. Po poprawnej instalacji przestał ładować Windowsa, a diagnostyka Della wyświetlała kod usterki odpowiadający za uszkodzenie dysku twardego wraz z alarmem akustycznym. Musiałem sformatować dysk twardy i zainstalować od nowa wpierw Windows 8.1, a następnie zaktualizować do Windows 10. Wróćmy do tematu Magei.Mageia jest dystrybucją, która powstała za pomocą deweloperów systemu Mandriva. Z Magei miałem przyjemność korzystać z pierwszej wersji.

Zorin OS— między wódką a zakąską

Do pisania moich opinii o systemie, który ma być dla „Microsoft Windows User Frendly” podchodziłem jak do pisania na siebie wyroku. Nie wiem czemu, miałem takie odczucie. Zorin OS bazuje na Ubuntu, które jest katowane na egzaminie zawodowym E.12 w wersji 14.04 LTS GNOME Unity Edition lub na wersji z krótkim wsparciem. Środowisko Zorina możemy uznać za GNOME. Przedstawię w tym poście za i przeciw oraz czy nie lepiej dać Zorina na egzamin zawodowy za Ubuntu.

Wersje Zorin OS- do wyboru do koloru

Miesiąc posiadania telefonu z Androidem — czy dalej jestem hejterem platformy od Google?

Przez dobre dwa lata byłem użytkownikiem telefonów opartych o platformę od Microsoftu. Pierwszym telefonem z tym systemem była to Nokia Lumia 610, który był typowym przykładem pierwszej generacji telefonów z platformą Windows Phone. Ma wieczne Windows Phone 7.8 oraz musi komunikować się via Zune jak chcemy coś wrzucić na telefon. A przez krótki okres stałem się użytkownikiem HTC 8s, ale coś się w nim zepsuło i teraz może być tylko przyciskiem do moich notatek.

Kubuntu 16.04 LTS—co powiesz Albatrosie?

Mój komputer stacjonarny od dobrego miesiąca nie był użyłkowany, ponieważ nie chciało mi się przeinstalować Windowsa. A stało się to, że wyskakuje błąd podczas rozruchu i próba naprawienia grozi niebieskim ekranem. Lenistwo to moja cecha, z którą próbuje walczyć. Jednak nie chciałem mieć Windowsa, ponieważ połowę pracy wykonuje obecnie na Linuksie. Widać było to na przykładzie Lubuntu. Jednak monotoniczność opowieści o Linuksie będzie znów widoczna, ale lepiej powiedzieć coś o Linuksie, niż o Windowsie.

Ubuntu 16.04 LTS – nuda, ale za to Long Term Support!

Recenzja ta została napisana po oparach papierosów i poppersów. Tak ulżyłem sobie po hejtach, iż nie umiem pisać i jestem do d… . Żartuje oczywiście, bo jest to moja kartka papirusu i mogę pożartować. Ubuntu z wersji na wersję nie ma nic innowacyjnego i mógłbym tak zakończyć tę recenzję, lecz muszę zachęcić użytkowników Visty, która kończy żywot dla Microsoftu. Użytkowników najlepszego systemu od 2000 można policzyć na palcach jednej ręki .

Dlaczego Lubuntu przyjąłem z otwartymi rękami na moim drugim komputerze?

Na początku chciałbym ogłosić że powróciłem po krótkiej przerwie. Elementary OS odszedł na zawsze, ponieważ emulowane programy z Windows miały problem na tej dystrybucji.

Dlaczego Lubuntu?

LXDE w porównaniu do do środowiska graficznego dystrybucji Elementary OS nie ma problemu ze starszym sprzętem. Google Chrome, do którego powróciłem działa sprawnie. System został zoptymalizowany. Na dwuletnim laptopie, na którym ten post piszę Lubuntu śmiga, a na starym sprzęcie działa jakbym zainstalował Windows XP, z którego zrezygnowałem.

Elementary OS i dziewięcioletni komputer-Czy jest to możliwe?

Parę tygodni temu pisałem o Elementary OS i ta dystrybucja miała problem z wydajnością na dziewięcioletnim komputerze. Jednak za pomocą jednego narzędzia udało poprawić wydajność Elementary OS. Przejrzałem poprzedni post o tym systemie i znalazłem rozwiązanie niespójności interfejsu LibreOffice. Przejdźmy do konkretów.

Walka o stabilność

Do poprawy wydajności i stabilności tego niedorobionego systemu wykorzystałem narzędzie Elementary Tweks. W tym dziale przedstawię, jak zainstalować i co najlepiej ustawić.

Instalacja

Elementary OS — trochę z Ubuntu, trochę z OS X

Na co dzień używam Minta. Lubię te dystrybucję za elastyczność. Działa dobrze z nowszym laptopem i ze starym gruchotem. Od kilku miesięcy zabieram się za ocenę Elementary OS, który jest oceniany przez recenzentów, jako najładniejsza dystrybucja Linux. Moim zdaniem jest to dystrybucja wystylizowana na OS X. Czy na moim komputerze ta dystrybucja nie będzie się buntować. Próbowałem działać z tą dystrybucją na swoim Inspiron 3542, lecz nie nadawał się do pracy na baterii.