popularne tematy: oprogramowanie

Poradnik dla początkującego hodowcy pingwinów

Witaj przyszły użytkowniku Linuksa

Znalazłeś ten poradnik w otchłani Google lub Bing. Dziś chcę ci pomóc w ciężkich początkach z pracą na systemie Linux. Ja jestem hodowcą pingwinów od sierpnia 2011 roku. Pierwszą dystrybucją to Ubuntu 11.04.Ty pewnie porzucasz okna z powodu polityki lub problemów, co raz starzejącym sprzętem. W tym poście nauczę Cię pracować na dystrybucji Ubuntu Mate 16.04 LTS. Jest to dystrybucja przykładowa. Ty jesteś pionkiem w swojej hodowli pingwinów.

Mageia V ze środowiskiem graficznym KDE – o Linuksie kolejny raz

Po raz pierwszy podczas opisywania jakieś dystrybucji nie zainstalowałem jej na laptopie. Powodem była sytuacja z najnowszą wersją Minta. Po poprawnej instalacji przestał ładować Windowsa, a diagnostyka Della wyświetlała kod usterki odpowiadający za uszkodzenie dysku twardego wraz z alarmem akustycznym. Musiałem sformatować dysk twardy i zainstalować od nowa wpierw Windows 8.1, a następnie zaktualizować do Windows 10. Wróćmy do tematu Magei.Mageia jest dystrybucją, która powstała za pomocą deweloperów systemu Mandriva. Z Magei miałem przyjemność korzystać z pierwszej wersji.

Windows 10 – (prawie) rok później

Microsoft za parę tygodni może zakończy kabaret pt. „Uzyskaj system Windows 10”. Jednak jestem użytkownikiem tego Windowsa od dnia premiery i z niecierpliwością czekałem na wersję RTM. Z jednej strony kompromis dla użytkowników Windows 7, a z drugiej strony próba porozumienia pomiędzy Modern UI, a Areo. Czy rok później chcę wrócić do 8.1 i dlaczego na moim tablecie gości Windows 8.1 z usługą Bing. Wszystko opowiem w tym poście.

Telewizja na każdym urządzeniu — nc+Go w moich rękach

W domu dostawcą telewizji satelitarnej jest nc+. Ta platforma ma swoje wady, ale są też zalety. Od czasu fuzji polityka w stronę klienta zmieniła się na dobre. Jednak w spadku po telewizji nowej generacji n dostali usługę oglądania telewizji na urządzeniach mobilnych. Nka przed fuzją zdążyła uruchomić tę usługę tylko dla urządzeń mobilnych od Apple. Po premierze nowej platformy nowy zarząd dodał usługę na urządzenia Android, które nie zostały zrootowane i rebrand. Jednak dalej była to usługa dodatkowa.

XP obok Windows Seven — szatan bcdedit nie jest straszny

Miałem porzucić Windows XP, lecz jednak sprawy szkolne przymuszają do powrotu na stare śmieci. Jestem niezadowolony i muszę znaleźć rozwiązanie. Tym rozwiązaniem będzie zabawa w instalację Windows XP obok siódemki. Windows Server 2008 R2 zrobił dozę dramatyzowania, że to pirat itd. Na dowód, że nawet nie zaktywowałem i zrobiłem zrzut ekranu z okna konfiguracji. Powiecie, po co taki post. Odpowiadam gorąco, z jednej strony muszę to zrobić, a mam traumę co do BCDedit.

Albatros, dlaczego musisz wrócić do XP?

Moja stara kosiarka nie nadaje się do niczego.

Nie potrafię porzucić Windows XP

Windows XP jest systemem, który jest zamieniany na nowsze wersje. Wszystko z powodu zakończenia wsparcia. Ja, mimo iż będę, zdawał pierwszą klasyfikację, na Windows 7 nie potrafię porzucić w życiu codziennym. Jeśli coś muszę pogrzebać w tym Win 7, to przywracam z obrazu system. W tym poście powiem dlaczego "Nie potrafię porzucić XP na rzecz Zorin OS lub nowszego Windowsa"

Windows XP- za i przeciw

Za

Na moim sprzęcie ten system działa sprawniej niż najnowsze wydania Windowsa.

Jak stworzyć samodzielnie partycję recovery?

Producenci sprzętu w ramach cięcia kosztów zrezygnowali z nośników z systemami na rzecz partycji recovery. Jednak w laptopach do sektora biznesowego pozostały płyty DVD. Jednak każdy użytkownik składaka może zrobić swoją partycję recovery, która uratuje podczas problemów z komputerem, Za pomocą narzędzi dostępnych w MS Windows stworzymy „mini partycję recovery”

Co trzeba mieć i zrobić

  • Zdrowy system operacyjny bez problemów i z aktualnym oprogramowaniem

Elementary OS — trochę z Ubuntu, trochę z OS X

Na co dzień używam Minta. Lubię te dystrybucję za elastyczność. Działa dobrze z nowszym laptopem i ze starym gruchotem. Od kilku miesięcy zabieram się za ocenę Elementary OS, który jest oceniany przez recenzentów, jako najładniejsza dystrybucja Linux. Moim zdaniem jest to dystrybucja wystylizowana na OS X. Czy na moim komputerze ta dystrybucja nie będzie się buntować. Próbowałem działać z tą dystrybucją na swoim Inspiron 3542, lecz nie nadawał się do pracy na baterii.

Mięta z pieprzem- Tydzień po migracji na Linux Mint

Tydzień temu opisałem, dlaczego uciekam z Windows. Mint 17.3 Rosa miał problemy i po każdej aktualizacji zmieniał język polski na język czeski (nie wiem ,co się działo. Wiem, że pulpit po czesku to Plocha, a muzyka to Huba) jednak moje archiwum posiadało płytę starszej wersji o numerze 17.1 „Rebeca”. Ta sytuacja to jedynie taki mały wstęp. Jednak nie poddałem się i dalej działam na Mint.

Interfejs- Przekonałem do XFCE

Na XFCE zawsze patrzyłem krzywym okiem, ponieważ przypominał nieprzyjazny i odrzucający interfejs. Mint przerobił XFCE na wzór tradycyjnego interfejsu.

Migracja z Windows 7 na jasną stronę pingwina

Moim postanowieniem noworocznym oprócz pójścia na Cross-fit lub siłownie była migracja z Windows na dowolną dystrybucję. Od wakacji 2015 na laptopie pracuje w trybie Dual Boot z Linux Ubuntu 14.04 LTS. Windows na tym PC nie jest mi potrzebny, ale również nie ma sensu, ponieważ używam go jako komputer biurowy lub do grania w CS GO.

Jaki Linux?- Casting otwarty i jakie programy będę instalować

Moi znajomi śmiali się ze mnie, że nic nie robię, tylko codziennie instaluje Linuksy. Była to forma sprawdzenia, który Linux będzie odpowiedni.