popularne tematy: oprogramowanie

Czy da się używać Windows 2000 w 2016 roku?

Windows 2000 w lutym skończy szesnaście lat od premiery, a w lipcu szóstą rocznicę zakończenia wsparcia od Microsoftu, lecz w niektórych zakątkach domów, firm ostatni system w rozgałęzieniu NT jako odrębna rodzina ma się dobrze na stacjach roboczych oraz nawet serwerach. Chcę zadać sobie pytanie – Czy, da się używać Windows 2000 w roku 2016?. Przedstawię swoje uwagi. A w ramach zbliżającej rocznicy mam niespodziankę.Oprócz Windows 2000 mam zainstalowany obok niego Windows 7 Pro- Tak dla małej informacji.

Microsoft Sway- Następca FrontPage czy PowerPoint?

Uczeń prawie każdego szczebla edukacji musi zdać na informatyce coś takiego jak prezentacja w Microsoft PowerPoint/ LibreOffice Impress. W tamtym roku szkolnym stworzyłem w swojej głowie cztery zasady, jak ma wyglądać „idealna prezentacja”.

1. Jeśli mogę, wyświetlić prezentacje w 16:9 to tworzę w takiej proporcji. Estetycznie wygląda i można użyć więcej informacji lub dodać trochę większe zdjęcia.2. Czcionka musi być czytelna dla osób, które muszą przeczytać z większej odległości. 3. Używam wbudowanych szablonów lub szukam ciekawe szablony w Internecie.4.

Powrót na Ubuntu powodem rozważań o Linuksie

Po czterech latach użytkowania Ubuntu na komputerze stacjonarnym potraktowałem jak zło. Przez Unity oraz wiele rzeczy, które powodowały, że praca z tym systemem to była katastrofa. Po przykrych wspomnieniach z odrazą chciałem instalować tą dystrybucję na laptopie. Sprawa Linuksa obok Windows ciągła się od czasu, kiedy wymieniłem dysk. Nie było czasu oraz chęci żeby usiąść i zrobić. Chęci i czas znalazłem trzy tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego. Na początku był Debian 8 ze środowiskiem graficznym KDE Plazma 4, ale miał problem z pracą na baterii oraz Bluetooth.

Instagram pokazał, że Windows Phone ma problemy

Od kilku dni Instagram na Windows Phone przestał działać. Nie udało przeglądnąć najświeższych fotografii z rozpoczęcia roku szkolnego i wrzucić najnowszej fotki na mój profil. Instagram na tej platformie był w fazie beta od samego dodania na listy Windows Store oraz okrojony z znanych filtrów i funkcji z pierwszej dwójki systemów na urządzenia mobilne. Czy nowa wersja będzie wspomagać deweloperów i wyeliminuje wady platformy nr.3?

Masz telefon z 4GB pamięci wewnętrznej? Nie licz na aktualizacje

Jeśli pamiętacie jak wyszedł Windows Phone 8.

Windows Vista- Osiem lat później

Windows Vista to jeden z systemów operacyjnych, który zbudza moje pozytywne wspomnienia. Używałem go z małymi przerwami aż do roku 2014. System ten zawsze mi się podobał mimo iż był kapryśny jak dwulatek w supermarkecie, prosty i nowoczesny jak na 2007 rok interfejs.Niestety Areo i jak Vista wymagała trochę szybszych komputerów, choć producenci laptopów wciskali go na mało wydajne maszyny. Dlatego był hejtowany, że jest niestabilny, wiesza się na potęgę. Mowa to o edycji RTM, bo po fali krytyki Microsoft tworzył nowe łatki i dwie edycje Service Pack.

To mi się podoba- Magazyn „Trivis”

Magazyn „Trivis” jest projektem nastoletnich blogerów i youtuberów, który powstał bardzo nie dawno, ale znalazł target. Dystrybucja najbardziej mi się spodobała, bo jest cyfrowa i jest za darmo. Po designie możemy zobaczyć, że młodzi mają talent. Czy design idzie z zawartością gazety sami sprawdzimy?

Pierwsze wrażenie, czyli okładka

Każdy wydawca magazynu wie, iż okładka musi przyciągnąć oko czytelnika. Okładka w tym, że magazynie jest przyciągająca od razu, kiedy ją włączyłem. Mimo, że piszę o komputerach to mi się spodobała.

Może pogadamy o Cortanie?

Cortana jest to asystent głosowy, który jest dostępny w Windows Phone od wersji 8.1 i na komputerach, tabletach od najnowszej dziesiątaki. Nasz asystent jest inteligentną kobietą, która włada wieloma językami. Językiem polskim nie potrafi władać, ani nie jest dostępna w regionie Polski. Jak włączyć tego asystenta i podstawowe komendy przedstawię w poście.

Jak ją włączyć?

Cortana zamieszkuje region USA, Australii, Hiszpanii, Kanady, Japonii, Niemiec, Chin, Francji, Włoch. Mając j.

Dlaczego nie aktualizujemy urządzeń?

Z roku na rok powstają nowe lepsze i doposażone smartphone, tablety i wiele innych. Producenci nie wypinają zadem na klientów, którzy zakupili starsze urządzenia. Wydają nowe wersje oprogramowania i łatek. Z nie chęcią pobieramy te udogodnienia dla starszych sprzętów. Dlaczego nie aktualizujemy urządzeń?, Czy nami kieruje jakaś nie chęć lub mityczność problemów przy aktualizacji.

Mit I – „Albert ja tego nie zrobię, bo zepsuje telefon!”

To usłyszałem od znajomej, której powiedziałem, że jej telefon ma aktualizacje. Od razu powiedziała ten cytat.

Ja i Informatyka- Czy ja dalej chcę ten zawód wykonywać?

Wybór przyszłego zawodu przyszedł wraz z rozpoczęciem szkoły gimnazjalnej, ale zalążki swego zawodu miałem w szkole podstawowej. Interesowały mnie wszystko. Począwszy, od tworzenia programów, a skończywszy po grzebanie w domowym komputerze . W gimnazjum przyhamowałem i zdecydowałem, że zostaje informatykiem z krwi i kości. Po zakończeniu najgorszego okresu w życiu złożyłem papiery w pobliskim technikum (dziękuje mojej mamie za poradę, żebym poszedł do tej szkoły) na kierunek „Technik Informatyk”. Z każdym dniem sądzę, że wybrałem dobrze.