popularne tematy: oprogramowanie

Za co lubię środowisko K Desktop Environment?

Kde, Unity, Mate to są moje ulubione środwowiska graficzne i trochę jest mi szkoda, że Unity zostało zastąpione GNOME w przypadku Ubuntu, które ani jest ładne, ani niewygodne. Pierwsze spotkanie z KDE datuje na premierę wersji 11.10 Ubuntu. Unity po premierze Ubuntu 11.10 na poprzednim komputerze działało jak z krew nosa i trzeba było znaleźć alternatywę. Taa jasne spadłem wtedy z deszczu pod rynnę z Kubuntu 11.10, który działał, jak chciał.

AOSPExtended – nowy system dla Honora 5x

Kilka dni później po napisaniu ostatniego postu na temat Honora 5x udało mi się odblokować bootloader, a następnie zainstalować recovery i ROM. Na początku miałem LineageOS, lecz miałem problemy z działaniem czytnika linii papilarnych oraz nie działała dioda od powiadomień. Przeglądając, dostępne custom romy zauważyłem bohatera mojego postu. Czy custom rom będzie lepszy od EMUI? Sprawdźmy to!

Dlaczego AOSPExtended?

Wybrałem ten ROM, ponieważ twórcy wydają system, który wspierają dla tego modelu.

Darmowe pakiety biurowe nie są złe – na przykładzie WPS Office

Przez wiele lat w moim domu królował Microsoft Office, który od dobrych trzech lat został zastąpiony przez darmowe odpowiedniki. Po tych trzech latach moja opinia jest taka, że dla użytkownika domowego, który nie potrzebuje funkcji oferowanych jedynie przez pakiet biurowy,z Redmond darmowy odpowiednik staje na wysokości zadania, w celu napisania jakiegoś dokumentu czy też wykonania zadania domowego przez dziecko. Na komputerach, którymi się zajmuje instalowany, jest LibreOffice, lub WPS Office. Wszystko zależne jest od upodobań użytkownika.

Dell z gorączką, czyli dlaczego warto zadbać o chłodzenie laptopa

Od dwóch lat jestem posiadaczem laptopa Dell Inspirion 3542, który zaczął się grzać. Nie były to groźne temperatury, ale odbiegały one od normy. Jednak zamiast kupowania cudownej podkładki z wiatraczkiem wolałem wyczyścić dokładnie chłodzenie, klawiaturę oraz obudowę.

Narzędzia, które są potrzebne do pracy

  • Śrubokręty i wkrętaki
  • Niepotrzebna karta podarunkowa lub kostka gitarowa od odpinania zaczepów
  • Pędzelki
  • Pojemnik na śrubki
  • Sprężone powietrze

BHP podczas pracy

KDE Neon – kilka słów o dystrybucji od KDE

KDE jest moim ulubionym środowiskiem graficznym. Polubiłem za to, że jest przyjazny w użytkowaniu, a aplikacje są dobrze zintegrowane z tym środowiskiem. KDE Neon jest dystrybucją, która jest stworzona przez twórców środowiska KDE i została oparta na Ubuntu.

Instalacja

Instalacja wygląda jak na załączonym filmiku.Czasem bywa jak w dniu wydania artykułu, że się nie da pobrać obrazu iso.

Spowodowane jest ciągłym udoskalaniem systemu oraz Plazmy. Obraz pobieramy i nagrywamy na płytę lub na pendrive przy pomocy Rufusa.

Mysz zjadła kabel – ocena słuchawek bluetooth od Bluedio

Czasem bywa, że pewne sytuacje motywują mnie do różnych zakupów. Ostatnio moje ulubione słuchawki Urbanz Neon zakończyły żywot dzięki temu, że przez przypadek zapomniałem zdjąć słuchawek, gdy one były podłączone do przedniego panelu komputera. Kabel został przy komputerze, a ja poszedłem po kawę ze słuchawkami. A były fajne i żałuje, że one się zepsuły.

Jednak nie płaczmy nad rozlanym mlekiem i niedawno nabyłem drogą kupna słuchawki Bluedio Hurrican Turbine T2 Plus. Kupiłem na Allegro, ponieważ nie chciało mi się czekać na nie. Wiem, że na Aliexpress można kupić taniej.

Jaka to melodia? – testy aplikacji do rozpoznawania piosenek

Czasem bywa, że leci konkretny utwór w radiu i chcemy wiedzieć, jak się nazywa ta piosenka. Przydatne w tej sytuacji są aplikacje do rozpoznawania piosenek. W Google Play jest kilkanaście aplikacji, które mają ułatwić życie.

Jakie aplikację będę testował ? – prezentacja uczestników

Do testów zostały wybrane trzy popularne aplikacje w Google Play. Są to:

  • TrackID
  • Shazam
  • SoundHound

Sposób testów

W następnym podpunkcie postu będę oceniał:

  • Interfejs

Internet w telefonie za darmo – o Buckshee słów kilka

Ten post dedykuje osobom, od których słyszę "udostępnij internet". W mojej obecnej sytuacji mój pakiet danych jest za duży.Jednak chciałbym pokazać alternatywne źródło internetu. Dziś w tym poście chciałbym przedstawić jak skonfigurować aby za darmo można było przeglądać zasoby internetu.

Jak to skonfigurować?

Usługa Buckshee działa we wszystkimi usługami z wyjątkiem usługi Orange Bezpieczny Internet. Przeważnie wystarczy pobrać aplikację ze Sklepu

O rocznicowej aktualizacji Windows 10 słów kilka

Microsoft po roku od wydania Windows 10 podał liftingowi. System dostał kilka poprawek, które ulepszają działanie i wygląd dziesiątki. System nawet po tej aktualizacji traktuje jako kompromis. Dziś na łamach swojego bloga opiszę też solucję problemu związanego z brakiem aktualizacji przez Windows Update

Problem z aktualizacją – i co teraz?

W dniu rozpowszechnienia aktualizacji próbowałem wymusić aktualizację via Windows Update. Jednak asystent pobierania, który możemy, znaleźć na stronie Microsoft pozwolił mi na aktualizację do najnowszej wersji.

Nie zawsze warto iść za głównym nurtem, czyli przeglądarka SeaMonkey

Windows XP po raz kolejny. Niestety musi być, lecz wyzerowałem dysk i zrobiłem Dual Boot w postaci XP+ Ubuntu Mate. Niestety XP to jedyny system z rodziny Windows NT., który działa na moim komputerze oprócz Linuksa. Producenci oprogramowania już od wielu lat żegnają się z chęcią z Windows XP oraz z Vistą. Moja ulubiona przeglądarka Chrome również pożegnała się z Windows XP. Jedynie ostał Firefox. Jednak dziś przyglądniemy się przeglądarce SeaMonkey.