popularne tematy: programowanie

Nie umiem w Snapchat – wywiad ze samym sobą

Od kilku lat byłem aktywnym użytkownikiem aplikacji Snapchat. Obecnie jestem pasywnym członkiem społeczeństwa opisywanej aplikacji, który bardziej ogląda czyjeś relacje z różnych czynności życiowych, niż wrzuca godziny materiałów na serwery tejże aplikacji. Dziś w swoim artykule chciałbym przedstawić, co obecnie odpycha mnie od tej platformy, a co powinno być poprawione.

Wywiad ze samym sobą

Autorze drogiego bloga o co chodziło w „Nie umiem w Snapchat”?

KDEnLive – tworzymy pierwszy filmik

Od wielu lat próbuje zostać czymś pokrojem gwiazd YouTube. Kilka prób, które ginęły w gąszczu katalogów na OneDrive. Dziś chciałbym w tym poście pokazać program, w którym lubię pracować z filmami. Jest to KDEnLive. Ten program niestety jest dostępny na platformę Linux

KDEnLive- instalacja

Instalujemy za pomocą Centrum Oprogramowania Ubuntu, lub za pomocą via Terminal

Szybki, lekki i niezależny klient OneDrive- SyncDriver

Oficjalny klient OneDrive jest okropny w aspekcie synchronizacji. Nie mogę od jakiegoś czasu wymusić od razu synchronizacji danych i czasem po godzinie zaczyna synchronizować. Oficjalną aplikacje można uruchomić od Visty do najnowszego wydania Microsoft Windows. Na lodzie został XP, bo jego okres przydatności w wielu dziedzinach życia został zakończony. Są aż dwa warianty. Użycie przeglądarki internetowej w celu wymiany danych pomiędzy OneDrive, a komputer, lub zainstalowanie SyncDriver. Dziś przedstawię, jak skonfigurować oraz jak działa niezależny klient chmury od Microsoft.

Microsoft Office 2000 i 2016 – jak zmienił się Microsoft Office przez piętnaście lat

Na maszynie, na której użytkuje, do pisania postów na blog musiałem zainstalować Windows 2000 obok XP. Spowodowane było bardzo przestarzałym programem, który musiałem zainstalować. Ten program idealnie nie współpracował nawet z Windows XP. Oczywiście musiałem na tym systemie mieć również pakiet biurowy. Oczywiście miniOffice był zainstalowany, ale wymyśliłem, że porównam Microsoft Office 2000 oraz najnowszą wersje.

Microsoft Office 2000

Microsoft Office 2000 jest użyteczny po tych piętnastu latach.

Jak inaczej można wykorzystać komputer z Windows XP

Windows XP w kwietniu 2014 stracił wsparcie. Był jednym z najdłużej wspieranym Windowsem. Najdłużej Microsoft wspierał Windows 1.0. Od dnia premiery był wspierany aż do sylwestra 2001. Jedyne szesnaście lat, a XP skromne trzynaście. Niestety w placówkach oświatowych i w samorządach możemy dostrzec jeden z najlepszych systemów od Microsoft. XP był uśmiercany stopniowo. Ostatnią wersją Internet Explorera, którą możemy zainstalować to ósma wersja, a Media Player jedenastą. Wersją Microsoft Office, którą możemy uruchomić na tym systemie to 2010.

Przesiadka na Fedorę 22 ze środowiskiem KDE 5.3, czyli Ubuntu jest be!

Z Linuksa korzystam od początku sierpnia 2011, kiedy z czystej ciekawości zainstalowałem Ubuntu 11.04.Była to ostatnia wersja z GNOME 2.0, a pierwsza ze środowiskiem Unity (nigdy tego środowiska nie lubiłem jak pewną osobę z rocznika). W 11.10 pożegnaliśmy GNOME 2.0 i wydawcy Ubuntu chcieli przekonać do Unity, ale im się nie udało.Od razu po aktualizacji z 11.04 na 11.10 zwiałem na LXDE, które darze sympatią, ale cudem designu nie będzie.LXDE pokazał, że środowisko graficzne ma być lekkie i działać dobrze.