popularne tematy: windows

O rocznicowej aktualizacji Windows 10 słów kilka

Microsoft po roku od wydania Windows 10 podał liftingowi. System dostał kilka poprawek, które ulepszają działanie i wygląd dziesiątki. System nawet po tej aktualizacji traktuje jako kompromis. Dziś na łamach swojego bloga opiszę też solucję problemu związanego z brakiem aktualizacji przez Windows Update

Problem z aktualizacją – i co teraz?

W dniu rozpowszechnienia aktualizacji próbowałem wymusić aktualizację via Windows Update. Jednak asystent pobierania, który możemy, znaleźć na stronie Microsoft pozwolił mi na aktualizację do najnowszej wersji.

Nie zawsze warto iść za głównym nurtem, czyli przeglądarka SeaMonkey

Windows XP po raz kolejny. Niestety musi być, lecz wyzerowałem dysk i zrobiłem Dual Boot w postaci XP+ Ubuntu Mate. Niestety XP to jedyny system z rodziny Windows NT., który działa na moim komputerze oprócz Linuksa. Producenci oprogramowania już od wielu lat żegnają się z chęcią z Windows XP oraz z Vistą. Moja ulubiona przeglądarka Chrome również pożegnała się z Windows XP. Jedynie ostał Firefox. Jednak dziś przyglądniemy się przeglądarce SeaMonkey.

Windows 10 – (prawie) rok później

Microsoft za parę tygodni może zakończy kabaret pt. „Uzyskaj system Windows 10”. Jednak jestem użytkownikiem tego Windowsa od dnia premiery i z niecierpliwością czekałem na wersję RTM. Z jednej strony kompromis dla użytkowników Windows 7, a z drugiej strony próba porozumienia pomiędzy Modern UI, a Areo. Czy rok później chcę wrócić do 8.1 i dlaczego na moim tablecie gości Windows 8.1 z usługą Bing. Wszystko opowiem w tym poście.

Windows 8.1 kontra starsze gry i aplikacje

W branży IT nie ma postoju. Jest to ciągłe dążenie do nowoczesności. Jednak mam bibliotekę aplikacji oraz gier, których żal mi ich wyrzucić. Przypominają one komputer z Pentium IV oraz 17" Flatrona od LG. Jednak chciałem sprawdzić, czy na Windows 8.1 Enterprise w architekturze 32- bitowym, bo jednak lepiej działa od wydania, które przedstawiłem w poprzednim poście

Jakie oprogramowanie będę testował?

  • Norton Commander
  • ArCADia Wymarzone Mieszkanie
  • Adobe Photoshop 8 CS
  • Deluxe Ski Jump

Kryteria oceniania

Czy Windows 8.1 jest dobry dla starego komputera?

Windows 8.1 jest systemem, który próbował połączyć świat desktopów i tabletów. Jednak udało im się z dozą kontrowersji co do interfejsu Metro UI o pardom Modern UI. Na tablecie po 2 nieudanych próbach „używania” Microsoft Windows 10, które kończyły się pobytami ,w serwisie Toshiby wróciłem ,do tego Windowsa . Jednak po tym, jak post pewnie uratował nie jedno życie, na egzaminie E.12 muszę wrócić do związku Windows+ Linuks. Tymczasowo był XP i Mint.

XP obok Windows Seven — szatan bcdedit nie jest straszny

Miałem porzucić Windows XP, lecz jednak sprawy szkolne przymuszają do powrotu na stare śmieci. Jestem niezadowolony i muszę znaleźć rozwiązanie. Tym rozwiązaniem będzie zabawa w instalację Windows XP obok siódemki. Windows Server 2008 R2 zrobił dozę dramatyzowania, że to pirat itd. Na dowód, że nawet nie zaktywowałem i zrobiłem zrzut ekranu z okna konfiguracji. Powiecie, po co taki post. Odpowiadam gorąco, z jednej strony muszę to zrobić, a mam traumę co do BCDedit.

Albatros, dlaczego musisz wrócić do XP?

Moja stara kosiarka nie nadaje się do niczego.

Windows Server 2008 R2 jako consensus uniwersalności

Chciałem zawsze mieć malutki serwer na swoje pliki i mieć dostęp na każdym komputerze i VPN. Jednak mógłbym napisać o konfiguracji na dowolnym distro Linuksa dla serwerów, lecz chciałem mieć mały kompromis w postaci możliwości pracy jak na zwykłym komputerze. W tym poście chciałbym przedstawić konfigurację dwóch rzeczy, czyli serwera plików, VPN oraz funkcji takich jak możliwość pracy WiFi w tym systemie i środowiska pulpitu Areo. Jak coś wpadnie mi do głowy to w trakcie pisania.

Czy tablet z Windowsem może zastąpić laptop? — rozważania po roku używania Toshiby Encore II

Tytuł postu długi jak papier toaletowy. Rok temu zepsuł mi się mój pierworodny tablet od Overmax model Solution II 7” i na gwałt potrzebowałem nowy tablet. Opisywałem moje poszukiwania i nawet opisałem małą notatkę o Toshibia Encore II. Dziś w tym poście chciałbym odpowiedzieć na to pytanie „Czy tablet z Windowsem może zastąpić laptop?”

Do czego wykorzystuje tablet obecnie? - Zmiana użyteczności tabletu

Tablet obecnie został moim laptopem w wersji Lite. Nie mam na nim gier, ponieważ nie czuje wewnętrznej potrzeby grania na tablecie.

Nie potrafię porzucić Windows XP

Windows XP jest systemem, który jest zamieniany na nowsze wersje. Wszystko z powodu zakończenia wsparcia. Ja, mimo iż będę, zdawał pierwszą klasyfikację, na Windows 7 nie potrafię porzucić w życiu codziennym. Jeśli coś muszę pogrzebać w tym Win 7, to przywracam z obrazu system. W tym poście powiem dlaczego "Nie potrafię porzucić XP na rzecz Zorin OS lub nowszego Windowsa"

Windows XP- za i przeciw

Za

Na moim sprzęcie ten system działa sprawniej niż najnowsze wydania Windowsa.

Jak stworzyć samodzielnie partycję recovery?

Producenci sprzętu w ramach cięcia kosztów zrezygnowali z nośników z systemami na rzecz partycji recovery. Jednak w laptopach do sektora biznesowego pozostały płyty DVD. Jednak każdy użytkownik składaka może zrobić swoją partycję recovery, która uratuje podczas problemów z komputerem, Za pomocą narzędzi dostępnych w MS Windows stworzymy „mini partycję recovery”

Co trzeba mieć i zrobić

  • Zdrowy system operacyjny bez problemów i z aktualnym oprogramowaniem