popularne tematy: windows

Szybki, lekki i niezależny klient OneDrive- SyncDriver

Oficjalny klient OneDrive jest okropny w aspekcie synchronizacji. Nie mogę od jakiegoś czasu wymusić od razu synchronizacji danych i czasem po godzinie zaczyna synchronizować. Oficjalną aplikacje można uruchomić od Visty do najnowszego wydania Microsoft Windows. Na lodzie został XP, bo jego okres przydatności w wielu dziedzinach życia został zakończony. Są aż dwa warianty. Użycie przeglądarki internetowej w celu wymiany danych pomiędzy OneDrive, a komputer, lub zainstalowanie SyncDriver. Dziś przedstawię, jak skonfigurować oraz jak działa niezależny klient chmury od Microsoft.

Komputerowe rewolucje — odnawiam mój komputer

Jeśli ktoś czyta bloga, od początku to wie, że moim poligonem doświadczalnym jest moja torpeda, dla której nic nie jest straszne. Niestety rozsypywała się. Obudowa już od roku nadawała się na oddanie do skupu metali kolorowych i wszelakich. Moje "CSI: Kryminalne zagadki mulącego Windows7" zostały rozwiązane. Przedstawię w tym poście, co wymieniłem, a co jeszcze mogę zrobić.

Co zostało zrobione, a co czeka na przyszłość

Co zostało zrobione?

  1. Wymiana nagrywarki DVD
  2. Wymiana klawiatury i zakup anteny do karty sieciowej WiFi

Czy da się używać Windows 2000 w 2016 roku?

Windows 2000 w lutym skończy szesnaście lat od premiery, a w lipcu szóstą rocznicę zakończenia wsparcia od Microsoftu, lecz w niektórych zakątkach domów, firm ostatni system w rozgałęzieniu NT jako odrębna rodzina ma się dobrze na stacjach roboczych oraz nawet serwerach. Chcę zadać sobie pytanie – Czy, da się używać Windows 2000 w roku 2016?. Przedstawię swoje uwagi. A w ramach zbliżającej rocznicy mam niespodziankę.Oprócz Windows 2000 mam zainstalowany obok niego Windows 7 Pro- Tak dla małej informacji.

Microsoft Office 2000 i 2016 – jak zmienił się Microsoft Office przez piętnaście lat

Na maszynie, na której użytkuje, do pisania postów na blog musiałem zainstalować Windows 2000 obok XP. Spowodowane było bardzo przestarzałym programem, który musiałem zainstalować. Ten program idealnie nie współpracował nawet z Windows XP. Oczywiście musiałem na tym systemie mieć również pakiet biurowy. Oczywiście miniOffice był zainstalowany, ale wymyśliłem, że porównam Microsoft Office 2000 oraz najnowszą wersje.

Microsoft Office 2000

Microsoft Office 2000 jest użyteczny po tych piętnastu latach.

Microsoft Sway- Następca FrontPage czy PowerPoint?

Uczeń prawie każdego szczebla edukacji musi zdać na informatyce coś takiego jak prezentacja w Microsoft PowerPoint/ LibreOffice Impress. W tamtym roku szkolnym stworzyłem w swojej głowie cztery zasady, jak ma wyglądać „idealna prezentacja”.

1. Jeśli mogę, wyświetlić prezentacje w 16:9 to tworzę w takiej proporcji. Estetycznie wygląda i można użyć więcej informacji lub dodać trochę większe zdjęcia.2. Czcionka musi być czytelna dla osób, które muszą przeczytać z większej odległości. 3. Używam wbudowanych szablonów lub szukam ciekawe szablony w Internecie.4.

Jak inaczej można wykorzystać komputer z Windows XP

Windows XP w kwietniu 2014 stracił wsparcie. Był jednym z najdłużej wspieranym Windowsem. Najdłużej Microsoft wspierał Windows 1.0. Od dnia premiery był wspierany aż do sylwestra 2001. Jedyne szesnaście lat, a XP skromne trzynaście. Niestety w placówkach oświatowych i w samorządach możemy dostrzec jeden z najlepszych systemów od Microsoft. XP był uśmiercany stopniowo. Ostatnią wersją Internet Explorera, którą możemy zainstalować to ósma wersja, a Media Player jedenastą. Wersją Microsoft Office, którą możemy uruchomić na tym systemie to 2010.

Co ma wspólnego Taco Hemingway z wyścigiem klawiatur do tabletów?

Będąc szczęśliwym użytkownikiem tabletów odnoszę wrażenie, iż wprowadzanie dłuższego tekstu niż wiadomość na klawiaturze ekranowej to istny masochizm. Posiadam okładko-klawiaturę o, której kiedyś pisałem na łamach mojego blogu. Ma się dobrze, ale jest nie wygodna i ma tandetny kabelek. Dziś zakupiłem dosyć budżetową klawiaturę Omegi na interface BT. Chciałbym sprawdzić, na której klawiaturze więcej napiszę w przeciągu 3 min.

Windows 10- Opinie po trzech miesiącach

Premierę Windows 10 oczekiwałem z wypiekami na twarzy. W ciągu parunastu godzin od premiery prawie wszystkie urządzenia z Windowsem w domu otrzymały aktualizację do najnowszego dziecka z rodziny Windows NT. Nie chcę w moich rozważaniach mówić o polityce Microsoft co do dziesiątki, bo jestem za taką polityką tylko z umiarem. Oprócz suchej recenzji chciałbym przedstawić opinią trójki osób. Alter ego mojej osoby czyli Albatrosa i dwójki przypadkowych osób

Instagram pokazał, że Windows Phone ma problemy

Od kilku dni Instagram na Windows Phone przestał działać. Nie udało przeglądnąć najświeższych fotografii z rozpoczęcia roku szkolnego i wrzucić najnowszej fotki na mój profil. Instagram na tej platformie był w fazie beta od samego dodania na listy Windows Store oraz okrojony z znanych filtrów i funkcji z pierwszej dwójki systemów na urządzenia mobilne. Czy nowa wersja będzie wspomagać deweloperów i wyeliminuje wady platformy nr.3?

Masz telefon z 4GB pamięci wewnętrznej? Nie licz na aktualizacje

Jeśli pamiętacie jak wyszedł Windows Phone 8.