popularne tematy: windows

Windows Vista- Osiem lat później

Windows Vista to jeden z systemów operacyjnych, który zbudza moje pozytywne wspomnienia. Używałem go z małymi przerwami aż do roku 2014. System ten zawsze mi się podobał mimo iż był kapryśny jak dwulatek w supermarkecie, prosty i nowoczesny jak na 2007 rok interfejs.Niestety Areo i jak Vista wymagała trochę szybszych komputerów, choć producenci laptopów wciskali go na mało wydajne maszyny. Dlatego był hejtowany, że jest niestabilny, wiesza się na potęgę. Mowa to o edycji RTM, bo po fali krytyki Microsoft tworzył nowe łatki i dwie edycje Service Pack.

Może pogadamy o Cortanie?

Cortana jest to asystent głosowy, który jest dostępny w Windows Phone od wersji 8.1 i na komputerach, tabletach od najnowszej dziesiątaki. Nasz asystent jest inteligentną kobietą, która włada wieloma językami. Językiem polskim nie potrafi władać, ani nie jest dostępna w regionie Polski. Jak włączyć tego asystenta i podstawowe komendy przedstawię w poście.

Jak ją włączyć?

Cortana zamieszkuje region USA, Australii, Hiszpanii, Kanady, Japonii, Niemiec, Chin, Francji, Włoch. Mając j.

Tak to jest, gdy laptopa nie wyłącza się po siedem dni, czyli misja odzyskiwania dysku

W 2010 roku do domu dojechała dość nietypowa maszyna firmy Samsung model SF510, która pod maską ma Intel Core i3 pierwszej generacji, 4GB ram oraz 500 GB HDD też tej samej firmy. Laptop przejechał pół Europy Zachodniej, pół Polski. Sprzęt wygląda przez pewne rączki jednego z serwisów jakby przeżył misje Afganistan. Klawiatura wygląda jakby chciała uciec, plastiki połamane, chłodzenie charczy, a dlaczego. Pewnego zimowego dnia 2013 moja mama zalała laptopa naparem z kawy.

Dell Inspiron 3542, czy siedem miesięcy było goryczą czy szczęściem?

10 Listopad roku pańskiego 2014, Żywiec jeden z lokalnych sklepów komputerowych. Zmęczony i zdenerwowany podstawą pewnego sklepu z elektroniką przechodziłem w galerii za laptopem. Avans pamiętam zwijał się i podszedłem do jednego z lokalnych punktów sprzedaży komputerów. Za witryny był widoczny Dell i topowa jak na ten okres machina od Lenovo model G510. G510 odpadła swymi tandetnymi plastikami oraz specyfikacją. Po chwili namysłu i decyzji z rodzicami wybraliśmy Dell model Inspirion model 3542.

Wirus, który zrysował moją psychikę- Watykańczyk zaatakował mój komputer.

Miano wirusa to cudo nie powinien dostać, a jest tylko taki skrypt, który robi swoje. Nie psuje ani MBR ani części komputerowych, a jedynie otwiera napęd DVD oraz o 21:37 wyłącza komputer. Został zrobiony przez anonimową osobę prawdopodobnie z uczuciopedii czy karaczana. To jest tyle i zapraszam na prezentacje filmową.

Co robi ten „wirus”, komenda na blokadę skryptu i reakcja Avast

Proszę nie hejtować mojego głosu, bo to wina "git majonez" mikrofonu firmy Tracer model TRS-MC V4 oraz mojemu głosu mimo iż mam 17 lat i nie chcę się głos zmienić.

Windows na tablecie, czyli moje odczucie, co do Toshiba Encore II.

Kilka dni temu powstał post pt. „W sidłach poszukiwania tabletu”, w którym opisywałem moje dylematy i wybrałem LG G Pad w wersji 7” oraz Toshiba Encore 2. Wybrałem bastion kafelkowo-okienkowy i wczoraj przybyła paczka ze sklepu X-KOM.PL z tym tabletem. Chciałbym opisać moje odczucia związane z tym tabletem.

Co tam w pudełku piszczy i moje pierwsze odczucia?

Tablet przychodzi w nietypowym pudełku. Nie jest wypasione, minimalistyczne. Szare, duże pudło skrywa: Instrukcje, Licencje na Office 365 Pro (Tablet+ 1 PC/Mac), kabel USB, ładowarkę.

W sidłach poszukiwania tabletu

Od 20 marca jestem bez tabletu, gdyż zepsuł się pod czas ładowania. Pękł digitizer i odlutowało się samo łącze microUSB (urok mojego modelu 3x lutowałem). Najpierw nie było widoczne były ryski i stwierdziłem że ślady użytkowania, ale wziąłem tablet do szkoły. Po ośmiu kilometrach w case i dwóch lekcjach tablet zaczął świrować z dotykiem, a rysy były głębsze. I na następnej przerwie nie poprawnie działały funkcje dotykowe. I po dwóch, czy trzech tygodniach leżniach w szufladzie stwierdziłem iż trzeba go naprawić i zawziąłem do komisu GSM, który uratował wiele rzeczy przed wyrzuceniem.

Gadu-Gadu jako mój krzyż w mojej karierze internetowej

Gadu-Gadu to jeden z reliktów początków Internetów, który został i ma się jak ja w szkole , czyli raz lepiej, a raz gorzej. Niektóry jeszcze do dziś używają komunikator, a nawet była wersja dla firm o nazwie GG Pro, ale nie wypaliła jak bardzo wiele usług. Do dziś używam przez znajomych, którzy nie chcą porzucić GG na rzecz innych komunikatorów (mowa o tym później). Twórcą oraz pomysłodawcą jest informatyk o imieniu Łukasz Foltyn. Stworzył polską alternatywę dla popularnego w tym czasie ICQ i stworzył.

Windows 8.1 – pięć miesięcy później

Dziewięć dni temu wybiło pięć miesięcy od porzucenia komputera stacjonarnego na rzecz laptopa. Wraz z nowym sprzętem wiązała się nowa wersja Windows. Windows 8.1 to temat nie jednego hejtu komputerowców starszego pokolenia. Swą karierę zacząłem jakość 13 lat temu, kiedy rodzice zakupili komputer. Oczywiście wypas jak na tamte czasy, bo złożony z najnowszych podzespołów. Systemem był Windows XP Professional. I XP do dziś uznawany u mnie jako niezawodny i kunszt stylistyczny interfejsu Luna. System otwarcie używałem z krótkim przerwami aż do 2010 roku na drugim sprzęcie.