popularne tematy: windows

Kilka słów na temat HP T510 Flexible Thin Client

Jakiś czas temu szukałem komputera gównie warsztatowego, który prędkością nie będzie grzeszył, a wystarczająca będzie do odpalenia przeglądarki, otworzenia LibreOffice. Od pomysłu przeszedłem do czynów i zakupiłem HP T510, czyli thin client. Z podobnego rozwiązania, korzystałem, gdy pracowałem w jednym z bielskich callcenter. Jednak za terminale robiły stare komputery HP z procesorem Pentium 4 i dystrybucja Linuksa o nazwie Thinstation. Dziś na łamach swojego bloga chciałbym przedstawić swoją opinię na temat tego urządzenia, oraz jak to działa wraz z Windows 10.

Cyfryzacja w domu i w zagrodzie – recenzja taniego tunera DVB-T do komputera

Cyfrowa telewizja naziemna w Polsce została uruchomiona pilotażowo 9 listopada 2001 roku w Warszawie ,a później w takich lokalizacjach jak: Wrocław, Rzeszów, Wisła, Rajcza, Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski i Kraków. Ja miałem doświadczenie z testowym nadawaniem multipleksu z nadajnika RTON Skrzyczne w roku 2009, gdzie znajdowały się cztery kanały TVP (TVP 1, TVP 2, TVP Info Katowice i TVP Sport). Nadawano go w formacie MPEG-2. Nadajniki analogowej telewizji naziemnej były wyłączane od 7 listopada 2012 do 23 lipca 2013.

Lenovo ThinkPad X230 – mały laptop bez kompromisów

Kilka miesięcy temu szukałem idealnego następcy tabletu Toshiba Encore II. Nie chciałem kolejnego tabletu (o ile produkują) z Windows 10 ani laptopa 2 w 1. Wpierw myślałem kupnie taniego laptopa z Auchan marki DGM model L141QH. Jednak po oglądnięciu recenzji stwierdziłem, że sprzęty takiego pokroju są produkowane z odpadów po produkcji tabletów z Windowsem. Alternatywą były poleasingowe notebooki. Skorzystałem z okazji na popularnym serwisie aukcyjnym i zakupiłem Thinkpada X230. Dziś na łamach swojego bloga chciałbym przedstawić swoje odczucia, swoją opinię na temat Thinkpada X230.

Dell Inspiron 3542 – recenzja po ponad trzech latach użytkowania

Od listopada 2014 roku jestem użytkownikiem laptopa Dell Inspiron 3542. Ten laptop nie raz był bohaterem moich wypocin na moim blogu, a dziś chciałbym na łamach swojego bloga przedstawić opinię na temat tego laptopa po tak długim użytkowaniu.

Specyfikacja laptopa

Moim zdaniem ta konfiguracja laptopa, jest dobra do wykonywania podstawowych rzeczy takich jak: przeglądanie internetu, napisaniu dokumentu w Wordzie, oglądania serialów. Na tej konfiguracji dobrze działa CS GO, którego grałem na tymże laptopie.

Darmowe pakiety biurowe nie są złe – na przykładzie WPS Office

Przez wiele lat w moim domu królował Microsoft Office, który od dobrych trzech lat został zastąpiony przez darmowe odpowiedniki. Po tych trzech latach moja opinia jest taka, że dla użytkownika domowego, który nie potrzebuje funkcji oferowanych jedynie przez pakiet biurowy,z Redmond darmowy odpowiednik staje na wysokości zadania, w celu napisania jakiegoś dokumentu czy też wykonania zadania domowego przez dziecko. Na komputerach, którymi się zajmuje instalowany, jest LibreOffice, lub WPS Office. Wszystko zależne jest od upodobań użytkownika.

Pocket PC – o technologi przed rewolucją smartphone

Kiedyś na łamach swojego bloga opisywałem Wam mój palmtop z funkcją telefonu, czyli Qtek S110. Jednak przeglądając materiał, sprzed kilku miesięcy stwierdziłem ,że czegoś tu brakuje, więc opiszę kilka słów o tej platformie.

Handheld PC, Palm-size PC – prekursorzy mobilności

Microsoft w czasach, kiedy telefonia komórkowa w Polsce się rozwijała, stworzyła system Windows CE. Windows CE będzie się Wam kojarzyć z urządzeniami nawigacyjnymi i z chińskimi laptopami.

Windows 10 i 7 na jednym urządzeniu — gdzie, co i jak?

Z Windowsa 10 korzystam od czasu premiery, czyli od 29 lipca 2015 roku. Przez ten okres wyrobiłem opinię, że ten system przypomina rollercoaster. Raz jest wszystko dobrze, a na drugi dzień wyskakuje jakiś problem. Na moim laptopie zainstalowałem obok dziesiątki Windowsa 7, ponieważ chciałem stabilny system do pracy z programami, które mam na swoim komputerze stacjonarnym. Dziś w swoim artykule chciałem pokazać jak skonfigurować laptopa, czy też komputer, który ma tablicę partycji GPT i działa w trybie UEFI.

Tworzenie domeny i dołączanie klienta do domeny – na przykładzie Windows Server 2008 R2

Active Directory jest jedną z ważniejszych rzeczy na egzaminie potwierdzającym kwalifikację E.13. Bez jego pomocy nie skonfigurujesz np. profilu mobilnego. Dziś na łamach postu pokażę Ci jak za pomocą maszyn wirtualnych stworzyć sieć opartą o domenę.

Maszyna wirtualna

O dodawaniu maszyny na listę nie będę opisywał. W przypadku Server 2008 R2 musisz mieć wsparcie dla wirtualizacji 64-bitowej. Często ta funkcja jest wyłączona w Twoim komputerze i włączysz ją w Biosie lub UEFI . Serwer musi mieć dwie karty sieciowe i konfiguracja jest pokazana na tej ilustracji.

Znalezisko z szafy – Qtek S110

Ostatnio przeglądałem szufladę z różnościami i natknąłem się na PDA-Phone, który używałem przez krótki okres.Jednak chciałbym dziś w tym poście pokazać telefon po modyfikacji, którą parę lat temu zainstalowałem oraz do czego go używam obecnie.

Qtek o pardon HTC Magician – specyfikacja

HTC w tych czasach był znany jako producent Original Design Manufacturer.

ODM – Original Design Manufacturer (ang.) – przedsiębiorstwo, którego produkty ostatecznie będą nosiły logo innej firmy. ~ Wikipedia.pl

Warto było tyle czasu czekać na nowy sprzęt – test propozycji na nadchodzący rok szkolny

Rok szkolny idzie wielkimi krokami. Jednak wiele twórców na portalu YouTube tworzą filmy, gdzie pokazują, jakie zeszyty i jakie przybory szkolne sobie kupili. Jednak w tym miesiącu myślimy również nad laptopem lub komputerem dla swojej pociechy. Na szczęście jeszcze nie myślę o dzieciach. Moja kosiarka, która miała swoje pięć minut na moim blogu, postanowiła się uszkodzić. Mianowicie przestał wykrywać dysk twardy. Taki stan rzeczy był wręcz irytujący, bo potrafił w trakcie pisania postów na blog zabawić się w „Gdzie jest dysk?”.