popularne tematy: serwery

Mariusz Składanowski — wyluzowany twórca serwisu Demotywatory.pl i wielu jemu podobnych

Jest to historia człowieka, który w przemyślny sposób stworzył w Polsce imperium serwisów rozrywkowych, na czele z kultowymi już Demotywatorami. Składanowski ma więc wielkie zasługi, jednak na siłę nie szuka poklasku, dlatego też nie jest powszechnie znany. Wypada więc choć trochę to zmienić, a ta biografia powinna w tym pomóc. Zatem jeżeli chcecie dowiedzieć się coś więcej o dokonaniach Mariusza Składanowskiego, przeczytajcie ten tekst. Myślę, że tę kilkuminutową lekturę uznacie za dobrze spożytkowany czas.

Powrót Fotera, czyli najkonkretniejszy bank darmowych zdjęć znów działa w najlepsze

8 dni temu opublikowałem na blogu artykuł pt. „Nie działają zasoby zdjęciowe na Foter. Czy to koniec słynnego banku z darmowymi zdjęciami?”. Przyznam, że w tym czasie byłem pełen obaw czy ten bank zdjęć na nowo zacznie działać. Wszak jego wyszukiwarka była bezużyteczna już od blisko tygodnia, zatem sytuacja była mało wesoła.

Słowem wyjaśnienia

Jednak w dniu wydania tej publikacji skomentował ją na moim fanpage'u

Nie działają zasoby zdjęciowe na Foter. Czy to koniec słynnego banku z darmowymi zdjęciami?

Nazwa tego serwisu zapewne jest znana osobom, które do swojej pracy potrzebują nieodpłatnie zdjęć dostępnych na licencjach Creative Commons. Są one o tyle przydatne, że gdy prowadzi się działalność niezarobkową, to można je kopiować i rozpowszechniać bez naruszenia praw autorskich. Foter przez wiele lat oferował olbrzymie zasoby tego typu fotografii — według zasady dla każdego coś dobrego.

Pawieł Durow — błyskotliwy twórca VK i Telegrama. Zuckerberg z Putinem go nienawidzą

Przestawiony tutaj rosyjski przedsiębiorca, programista i bogacz jest odpowiedzialny za olbrzymi sukces serwisu społecznościowego VK oraz komunikatora Telegram. Durow dokonał tego w bardzo niekonwencjonalny sposób, co budzi zachwyt, jak i oburzenie milionów ludzi na całym świecie. To zaś najlepiej pokazuje z jaką nieszablonową postacią mamy do czynienia. Dlatego biografia Durowa jest nie tylko historią życia człowieka wielce zasłużonego dla rozwoju Runetu

Niepopularność antyfacebookowej Diaspory. Pech czy siła wyższa?

Kojarzycie jeszcze Diasporę? Blisko dekadę temu ta open source'owa społecznościówka miała przebić popularnością samego Facebooka. Miało jej w tym pomóc zapewnienie wolności i bezpieczeństwa użytkownikom. Choć spełniono te jakże ważne wymogi, jednak nie poszła za tym większa liczba rejestracji. Pomimo tego Diaspora pozostaje i tak jedną z najlepiej opracowanych sieci społecznościowych na świecie. A dlaczego tak sądzę? Przeczytajcie, to się dowiecie.

Ambitny plan

Inspiracją do powstania sieci społecznościowej

Polskie agregatory treści. Od Wykopu do Karabinu

Przyznam, że od dobrych kilku lat z lubością korzystam z agregatorów niusów. Niewątpliwie decyduje o tym fakt, iż można znaleźć na nich mnóstwo ciekawych informacji i przy okazji wypromować własną twórczość. Jednakże w polskim internecie jest tylko kilka serwisów, na których można podlinkować wybrane informacje z ulubionych mediów. Co ciekawe trzy z pięciu powstało w ostatnich dwóch latach. A ja poniżej przedstawiłem jaką mają one popularność i specyfikę działania.

Pajączek – najstarszy polski edytor stron WWW. Legenda po przejściach

Fakty są takie, że wielu polskich projektantów stron „wychowało się” na tym edytorze. Działo się to, zanim pojawiły się różne serwisy i narzędzia umożliwiające stworzenie strony internetowej bez konieczności kodowania oraz znajomości HTML-u i CSS. Sukces Pajączka tkwił w wygodzie obsługi, ponieważ stronę tworzyło się na nim za pomocą łatwych w obsłudze tabelek. Na swój czas był on też jednym z najbardziej nowatorskich edytorów dla programistów w naszym kraju.

Serwisy społecznościowe nie dla wszystkich. Od Raya do Mensa Match

Do popularnego Instagrama, Facebooka, LinkedIn lub Twittera, jako wiadomo, zaraz po rejestracji mają darmowy dostęp wszyscy internauci. Nie zależnie od tego, jak wyglądają, ile mają pieniędzy w portfelu czy jaki posiadają iloraz IQ. Zresztą działających bezpłatnie i bezselektywnie serwisów społecznościowych w internecie jest zdecydowana większość. Są jednak społecznościówki, które z samego założenia dzielą ludzi na lepszych i gorszych. Aby kontrolować jakość i napływ osób chętnych przynależeć do tzw.

Julian Assange — męczennik prawdy

Postać Juliana Assange'a od lat budzi wielkie kontrowersje. Jego zwolennicy uważają go za kochającego prawdę dziennikarza, który został cyberbohaterem, odkrywając przerażające tajemnice wielkich tego świata. Według swoich przeciwników jest on zaś anarchistycznym terrorystą, którego działania okazały się niebezpieczne dla światowego bezpieczeństwa. Ten dysonans powoduje, że dla jednych Assange powinien dostać Pokojową Nagrodę Nobla, a według drugich resztę życia spędzić w więzieniu.