popularne tematy: inne

Windows 10 w kompilacji 9860 — co poprawiono, a co zepsuto

Od premiery pierwszej kompilacji Windows 10 minął już prawie miesiąc. Dość dobrze przyjęty i nad wyraz stabilny szybko zdobył większe uznanie wśród ludzi. Nie ma co się nad tym zbytnio rozpisywać, gdyż wszystko zostało już opisane. Poza tym, jakieś 2 tygodnie po nim wydano kolejny build oznaczony numerem 9860 (poprzedni 9841), który niestety pod pewnymi względami nie jest już tak udany jak poprzednik.

Nowe problemy

System jako tako wciąż stabilnie działa i nie zasypuje nas błędami, aczkolwiek posiada on kilka zgrzytów.

Piękny MOTO 360 kusi swoją ceną

Ostatnimi czasy widoczna jest coraz większa popularność ubieralnych urządzeń, m. in. opasek śledzących nasze sportowe poczynania, czy chociażby inteligentnych zegarków. Póki co są one stosunkowo drogie, wiec ich ekspansja nie jest jeszcze zbyt duża, jednak dzięki rosnącej konkurencji stają się coraz bardziej przystępne cenowo. Kolejnym problemem jest względnie niestandardowy wygląd jak na tego typu sprzęt - nie każdemu podoba się ich kwadratowa forma (w zasadzie znacznej większości).

Lumia 1320, 1520 oraz 2520 - nadganienie konkurencji w wykonaniu Nokii

Próba okiełznania „krzykaczy”

Większość ludzi „omamiona” Androidem wytyka firmie Microsoft zbyt powolne rozwijanie swojego mobilnego systemu – niby mają tutaj rację, jednakże wciąż czekamy na dość tajemniczy Windows Phone 8.1, który według zapewnień ma być dużym krokiem na przód (wielu już teraz twierdzi, iż będzie on tym czym WP8, a nawet WP7 powinien być od początku).

Króciutko o Nokii i jej oprogramowaniu - Glance Screen

Krótki zarys „historyczny”

Każdy z nas lubi się wyróżniać w jakiś sposób. Użytkownicy Apple mają swój ścisły ekosystem, Ci lubiący Samsunga mają swoje AirGestures i S-Pen, natomiast Ci lubiący Nokie mają … No właśnie co mają? Do niedawna w zasadzie nic – stracili swojego ukochanego Symbiana, gdyż porzucono jego rozwój, a więc i aktualizacje. Przedwcześnie odebrano im prosperujący system jakim był MeeGo, by zamiast niego postawić wszystko na system Microsoft’u zwany Windows Phone (prześmiewczo nazywany Mobilnymi Kafelkami).

Mój początek w świecie technologii i reklamy - lecz czy to właściwy tytuł?

Moje początki z telefonami pochodzącymi od Nokii sięgają jeszcze czasów legendarnej 3310, był to wytrzymały i sprawdzony telefon, dzięki czemu był bardzo popularny.

Poprzez coraz to nowsze modele poznawałem moc drzemiącą w rozwoju techniki. Gdy wreszcie wziąłem w swoje ręce model 5230 – wiedziałem iż dotyk jest tym czego potrzebuje (mimo iż był to wtedy jeszcze ekran oporowy – który miał wiele wad, mimo iż można było go obsłużyć przy pomocy dowolnego przedmiotu).