popularne tematy: linux

Przegląd nowości w drugiej poglądowej odsłonie Androida 11 przeznaczonej dla deweloperów

Tydzień temu, zgodnie z przyjętym harmonogramem, Google udostępnił drugą poglądową wersję Androida 11 przeznaczoną dla deweloperów.

Jak można było się spodziewać, nowości jest zdecydowanie mniej niż za pierwszym razem, choć trzeba przyznać, że ich lista wciąż jest dość imponująca. Zgodnie z przyjętą nomenklaturą (deweloper preview), wydanie to ponownie skupia się głównie na tym, co znajdziemy „pod maską”. Nie inaczej jest w przypadku

Zestawienie nowości pierwszego poglądowego wydania Androida 11 skierowanego do deweloperów

Prawie miesiąc temu (19 luty) Google nieoczekiwanie wydało pierwszą deweloperską odsłonę Androida R / 11. Zmian pod maską pojawiło się sporo (nowe API i te sprawy), niektóre mniej, a inne bardziej wyczekiwane. Jeśli zaś chodzi o rzeczy widoczne gołym okiem, to większość z nich jest mocno kosmetyczna, przy czym nie zabrakło kilku dość kontrowersyjnych (przynajmniej dla pewnych użytkowników).

Ostatnia beta Androida Q i oficjalna zapowiedź Androida 10 – ciekawe, czy warto

Zgodnie z pierwotnym planem, w pierwszym tygodniu sierpnia światło dzienne ujrzała ostatnia (szósta) testowa odsłona Androida Q. Łatwo się domyślić, że znajdziemy w niej naprawdę niewiele nowości, gdyż głównie skupiono się na finalizacji API i doszlifowaniuszczegółów.

No ale „niewiele” nie oznacza „nic”, więc wypada mi stworzyć kolejny tekst z tej serii, aby o nich wspomnieć. 

Android Q Beta 4 – sporo usprawnień dotychczas zaimplementowanych mechanizmów oraz kilka interesujących nowości

Google konsekwentnie trzyma się opublikowanego początkiem marca planu wydawniczego odnoszącego się do Androida Q. W związku z tym, w zeszłym tygodniu opublikowano jego czwartą testową odsłonę, które wniosło sporo poprawek i udoskonaleń dla dotychczas zaimplementowanych mechanizmów oraz funkcji. Nie zabrakło również kilku nowości, choć nie wszystkie z nich są widoczne na pierwszy rzut oka – z niewyjaśnionych powodów zdecydowano się je ukryć przed testerami.

O-MG, czyli przegląd nowości w pierwszym poglądowym wydaniu Androida O skierowanym do deweloperów (aka Developer Preview)

Google przyzwyczaiło nas do tego, iż raz w roku wydawane jest jedno większe uaktualnienie Androida. Pewnikiem jest również fakt, iż każde z nich ma nazwę jakiejś słodkości, której pierwsza litera jest kolejną literą alfabetu względem poprzedniej odsłony. Po zeszłorocznym Androidzie N przyszła więc pora na Androida O i co ciekawe, nie trudno było natknąć się na głosy niezadowolenia.

Kilka uwag (zwykłe narzekanie?), po miesięcznym korzystaniu z Androida, ze strony wieloletniego użytkownika mobilnego Windows

Gdzie by się obejrzeć to większość jest raczej zgodna co do tego, iż Android nie ma sobie równych. Android potrafi to, Android potrafi tamto – można by dojść do oczywistego wniosku, że system ten jest idealny i w zasadzie nie trapią go żadne problemy. Mamy aplikacje jakie chcemy, robocik pozwala nam się dowolnie konfigurować – święty Graal dla wszystkich samozwańczych „hakierów”.

Jakieś półtora miesiąca temu zdecydowałem się przejść z Lumii 735 na Xiaomi Mi4, a zrobiłem to dlatego, co Was pewnie nie zdziwi, że można na nim zainstalować mobilnego Windows 10.

HP Elite x2 1011 G1 definitywnie nie lubi pingwinów — przekonałem się o tym podczas testowania Fedory 23

Jako, że dostałem za pośrednictwem Dobrychprogramów sprzęt naszpikowany najnowszymi technologiami Intela, to od jakiegoś czasu zalewam bloga wpisami o nim. Wspomniałem co nieco o pierwszych wrażeniach, jakie miałem po jego wyciągnięciu z pudełka, a i zdecydowałem się opisać swoje spostrzeżenia wynikające z podróżowania z nim. Przedstawiłem też Wam pokrótce co może nam zapewnić posiadany przeze mnie HP Elite x2 1011 G1 jeśli chodzi o ochronę naszych danych – wyszło na to, że dość dużo.