popularne tematy: linux

Ostatnia beta Androida Q i oficjalna zapowiedź Androida 10 – ciekawe, czy warto

Zgodnie z pierwotnym planem, w pierwszym tygodniu sierpnia światło dzienne ujrzała ostatnia (szósta) testowa odsłona Androida Q. Łatwo się domyślić, że znajdziemy w niej naprawdę niewiele nowości, gdyż głównie skupiono się na finalizacji API i doszlifowaniuszczegółów.

No ale „niewiele” nie oznacza „nic”, więc wypada mi stworzyć kolejny tekst z tej serii, aby o nich wspomnieć. 

Android Q Beta 4 – sporo usprawnień dotychczas zaimplementowanych mechanizmów oraz kilka interesujących nowości

Google konsekwentnie trzyma się opublikowanego początkiem marca planu wydawniczego odnoszącego się do Androida Q. W związku z tym, w zeszłym tygodniu opublikowano jego czwartą testową odsłonę, które wniosło sporo poprawek i udoskonaleń dla dotychczas zaimplementowanych mechanizmów oraz funkcji. Nie zabrakło również kilku nowości, choć nie wszystkie z nich są widoczne na pierwszy rzut oka – z niewyjaśnionych powodów zdecydowano się je ukryć przed testerami.

O-MG, czyli przegląd nowości w pierwszym poglądowym wydaniu Androida O skierowanym do deweloperów (aka Developer Preview)

Google przyzwyczaiło nas do tego, iż raz w roku wydawane jest jedno większe uaktualnienie Androida. Pewnikiem jest również fakt, iż każde z nich ma nazwę jakiejś słodkości, której pierwsza litera jest kolejną literą alfabetu względem poprzedniej odsłony. Po zeszłorocznym Androidzie N przyszła więc pora na Androida O i co ciekawe, nie trudno było natknąć się na głosy niezadowolenia.

Kilka uwag (zwykłe narzekanie?), po miesięcznym korzystaniu z Androida, ze strony wieloletniego użytkownika mobilnego Windows

Gdzie by się obejrzeć to większość jest raczej zgodna co do tego, iż Android nie ma sobie równych. Android potrafi to, Android potrafi tamto – można by dojść do oczywistego wniosku, że system ten jest idealny i w zasadzie nie trapią go żadne problemy. Mamy aplikacje jakie chcemy, robocik pozwala nam się dowolnie konfigurować – święty Graal dla wszystkich samozwańczych „hakierów”.

Jakieś półtora miesiąca temu zdecydowałem się przejść z Lumii 735 na Xiaomi Mi4, a zrobiłem to dlatego, co Was pewnie nie zdziwi, że można na nim zainstalować mobilnego Windows 10.

HP Elite x2 1011 G1 definitywnie nie lubi pingwinów — przekonałem się o tym podczas testowania Fedory 23

Jako, że dostałem za pośrednictwem Dobrychprogramów sprzęt naszpikowany najnowszymi technologiami Intela, to od jakiegoś czasu zalewam bloga wpisami o nim. Wspomniałem co nieco o pierwszych wrażeniach, jakie miałem po jego wyciągnięciu z pudełka, a i zdecydowałem się opisać swoje spostrzeżenia wynikające z podróżowania z nim. Przedstawiłem też Wam pokrótce co może nam zapewnić posiadany przeze mnie HP Elite x2 1011 G1 jeśli chodzi o ochronę naszych danych – wyszło na to, że dość dużo.